Početna Bosna i Hercegovina Sramota pojedinih trgovaca: Hranu prodavali po cijeni 200 puta većoj od realne

Sramota pojedinih trgovaca: Hranu prodavali po cijeni 200 puta većoj od realne

13

Pojedini trgovci u ugroženim područjima BiH, iskoristivši teško stanje, poplave, klizišta, nestanak vode, struje, ali najviše strah naroda od još veće vremenske katastrofe, danas su osnovne životne namirnice prodavali i po cijeni 200 puta većoj od realne.

Potvrdio je to u izjavi za Anadolu Agency i ministar trgovine u Vladi FBiH Milorad Bahilj.

Ovo Ministarstvo je tokom dana dobilo veliki broj poziva od građana i udruženja potrošača, a najviše iz Tuzle, koji su se žalili da se pojedini proizvodi na tržištu prodaju po cijeni i do 200 puta višoj od realne.

Svima koji zloupotrebljavaju tešku situaciju nastalu usljed poplava kako bi poskupjeli proizvode u Bosni i Hercegovini policija treba zatvoriti radnje i oduzeti robu, kazao je u izjavi za AA ministar Bahilj.


“Čuo sam za takve stvari u Tuzli. To je sramota. Onaj koji prodaje vodu i mlijeko da bi zaradio na tuđoj muci treba biti svezan i sproveden u zatvor, radnja zatvorena, a roba oduzeta”, naglasio je ministar Bahilj.

On je naglasio kako to pitanje nije u nadležnosti njegovog ministarstva već vlada kantona u FBiH i policije.

“Vanredno stanje znači kao da je rat. U takvim situacijama vlada može naložiti i stavljanje u funkciju nečije privatne imovine radi spašavanja života, pa zašto ne i oduzeti robu i zatvoriti radnje onima koji pokušavaju da se obogate na tuđoj nevolji”, naglasio je Bahilj.

Istovremeno, danas je u Zeničko-Dobojskom kantonu inspekcija pozvala građane da traže račun za kupljenu robu i odmah obavijeste inspekciju ukoliko se radi o cijeni višoj od realne.

(VisokoIN/AA)


Možda vas zanima

BiznisIstaknuto

Direktor BH Telecoma otkrio detalje kupovine Telemacha

Amel Kovačević, generalni direktor BH Telecoma, u razgovoru za Face TV navodi...

SvijetVijesti

Saudijska Arabija upozorila Iran da izbjegne “pogrešnu procjenu“

Saudijski ministar odbrane, princ Khalid bin Salman, pozvao je u subotu Iran...

BiznisIstaknuto

Nakon 23 godine gasi se bh. firma: “Iskreno hvala radnicima”

Kompanija Textila Mardi je obavijestila javnost da će, nakon 23 godine poslovanja,...

VijestiVisoko

U Visokom vrijeme sunčano uz umjerenu oblačnost

U Bosni i Hercegovini danas će preovladavati sunčano vrijeme uz malu do...

Bosna i HercegovinaVijesti

Skupština Kantona Sarajevo prihvatila ostavku premijera Nihada Uka

Na današnjoj sjednici Skupštine Kantona Sarajevo razmatrana je i prihvaćena ostavka premijer...

SvijetVijesti

Njemačke penzije će rasti još više nego što se mislilo

Povećanje bi trebalo stupiti na snagu 1. jula i obuhvatit će oko...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Zasjeda Skupština KS, zasjedamo i mi: Građani protestuju pred zgradom Kantona

Ispred zgrade Kantona Sarajevo počeli su protesti srednjoškolaca i studenata, koje organizuje...