Srušio se kargo avion kod Kavale, grčki mediji pišu da je poletio iz Srbije

120

Očevici su zabilježili video-snimke na kojima se vidi kako avion gori i eksplozije koje slijede.

Katimereini piše da je kargo avion poletio iz Srbije za Jordan i da je bio na transportnom letu. Flightradar24 navodi da je let bio na putu od Niša do Amana, kada je skrenuo nazad ka kopnu, na pola puta preko Egejskog mora.

Pilot je prijavio da su mu otkazali motori i odmah je dobio dozvolu za prinudno sletanje na aerodrom u Kavali, ali u tome nije uspio.
Državna televizija ERT javila je da je reč o ukrajinskom avionu Antonov 12, koji je, prema riječima mještana, već bio u plamenu prije nego što se srušio.

Prema podacima Službe civilnog vazduhoplovstva, riječ je o letjelici koja je obavljala komercijalni teretni let, a u njoj se nalazila samo posada, javlja Ta Nea. Međutim, druge informacije sugerišu da je, pored posade, možda prevozio još ljudi.

Grčki mediji pišu i da je moguće da je avion prevozio municiju, te da su se zato čule eksplozije. Nadležni su tražili evakuaciju građana iz tog područja, zbog toksičnih gasova nakon pada aviona.

U okolnim mjestima prekinuto je snabdijevanje električnom energijom.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Novo šetalište na jednoj, deponija na drugoj strani – ovako izgleda centar Visokog

Dok se građanima i turistima predstavlja uređeni centar Visokog i novootvorena šetnica...

Isplaćene studentske stipendije za akademsku 2025/2026. godinu: 1.311 studenata jednokratno dobilo po 1.050 KM

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona danas je izvršilo isplatu studentskih stipendija Ministarstva za...

U funkciji domaći sistem instant plaćanja, za sada u tri banke

Centralna banka Bosne i Hercegovine (CBBiH) uspostavila je domaći sistem instant plaćanja,...

Oglasio se Ryanair nakon šokantnog incidenta: Objavili prve detalje o pucanju prozora

Aviokompanija Ryanair prvi put se detaljnije oglasila nakon incidenta u kojem je...

Centralna banka BiH: Aktiva investicionih fondova lani iznosila 1.31 milijardu KM

Ukupna aktiva investicionih fondova u Bosni i Hercegovini na kraju prošle godine...

U Mostaru otkaz dobilo 18 Bošnjaka: “Htjela je da budemo robovi”

Od kada je nakon niza političkih turbulencija i smjene direktora JP Komunalno...

Nevrijeme pogodilo Visoko: Grmljavina, jaka kiša i led zahvatili grad

Snažno nevrijeme praćeno grmljavinom, obilnom kišom i gradom zahvatilo je danas područje...