Početna Bosna i Hercegovina St. Louis: Ubici Bosanca Harisa Gogića 50 godina zatvora!

St. Louis: Ubici Bosanca Harisa Gogića 50 godina zatvora!

22

Joseph Fox je osuđen na 50 godina zatvora zbog napada na dvojicu braće, Mirzu i Harisa Gogića, od kojih je jedan podlegao povredama.

Presuda je trebala biti izrečena 31. maja zbog napada koji se desio 2013. godine u kojem je mlađi od dvojice braće, Haris Gogić (19), ubijen. Ipak, optuženi Fox je pristao na nagodbu.

Nesretni događaj se desio u okrugu Bevo Mill, a Fox je osim za ubistvo optužen za napad i oružanu pljačku.

U konačnoj nagodbi sa Sudom, Fox je osuđen na 20 godina zbog pljačke, a sudija Rex Burlison je naredio da odsluži doživotnu i kaznu zbog pljačke, neovisno.

Incident se dogodio u Quick Stop radnji za popravke elektronske opreme čiji su vlasnici Gogići. Fox je u napadu na radnju upucao obojicu, te počeo gušiti radnicu koja je radila za kasom.

Mirza Gogić je pogođen u ruku, a njegov mlađi brat Haris je pogođen u glavu da bi kasnije podlegao u bolnici. Fox je pobjegao sa 30 dolara iz kase, prenosi STL Today.


Prema zakonu koji vlada u saveznoj državi Missouri, doživotna kazna iznosi 30 i više godina. Maksimalna kazna koju je mogao dobiti jeste doživotni zatvor bez mogućnosti pomilovanja.

Mirza je za lokalne medije izjavio da je bijesan zbog odluke i nagodbe, jer vjeruje da je Foxu trebalo biti suđeno i da je trebao biti osuđen na doživotni zatvor bez mogućnosti pomilovanja.

“Patio sam tri godine, moja porodica je patila tri godine i patit ćemo do kraja naših života. Trebao je ostati do kraja života iza rešetaka i tačka”, kazao je Mirza medijima nakon nagodbe.

“On je ubica. Država mu je učinila uslugu i ponudila mu nagodbu koja njemu odgovara, a mi nismo imali pravo uraditi ništa. Imam osjećaj da su bili više na njegovoj strani nego na strani pravde”, dodao je.

Inače, Mirza je zaručio radnicu koja je u tom trenutku bila u radnji, a na ljeto očekuju prvo dijete.

“Već znamo da je dječak, i nazvati ćemo ga Haris”, kazao je Mirza.


Možda vas zanima

Crna Hronika

U kamionu nađeno 38 migranata, krili ih među drvima

Među drvnim sortimentima policija Republike Srpske pronašla je 38 migranata tokom kontrole...

BiznisVijesti

Centralna banka BiH: Povećanje očekivane inflacije za 2026. na 3,40 posto

Martovski krug ankete Centralne banke Bosne i Hercegovine (CBBiH) ukazuje na blago...

Gradsko vijeće VisokoVisoko

Faris Lemeš traži rješavanje problema javne rasvjete u Goruši i Bogošićima

Na 17. sjednici Gradskog vijeća Visoko, održanoj 15. marta 2026. godine, vijećnik...

Bosna i HercegovinaCrna HronikaIstaknuto

Lidija Bradara pomilovala braću nasilnike i osobu koja je napala policajca

Predsjednica FBiH Lidija Bradara u proteklom periodu pomilovala je niz osoba koje...

Bosna i HercegovinaVijesti

Pravosnažna presuda: RTRS mora platiti BHRT-u 5,4 miliona KM

Viši privredni sud u Banjoj Luci donio je drugostepenu presudu u korist...

Bosna i HercegovinaVijesti

U subotu svečana promocija novih hafiza Islamske zajednice u BiH

U Gazi Husrev-begovoj džamiji u Sarajevu u subotu, 11. aprila, bit će...

Bosna i HercegovinaVijesti

Radončić mora objasniti mnoge stvari vezane za poslovnu saradnju sa Vučićevim režimom!

Narod i Pravda najoštrije osuđuje odluku Fahrudina Radončića, stvarnog vlasnika Avaz-roto press...

MagazinVijesti

Buba Koreli neće u zatvor: Otplatio kaznu

Reper Amar Hodžić (37), poznatiji kao Buba Koreli, izbjegao je odlazak u...