Početna Bosna i Hercegovina STANIVUKOVIĆ ZA CENZURU: “Emitovanje takvog programa mora biti zabranjeno na teritoriji Republike Srpske…”

STANIVUKOVIĆ ZA CENZURU: “Emitovanje takvog programa mora biti zabranjeno na teritoriji Republike Srpske…”

11

Emitovanje rijaliti programa mora biti zabranjeno na teritoriji Republike Srpske. Ovi sadržaji toksično utiču na naše društvo i naciju, šireći negativne vrijednosti i destruktivne obrasce ponašanja.

Izjavio je ovo predsjednik PDP-a i gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković i dodao:

-Kockarnice i kladionice moraju biti udaljene od škola, a njihov rad u blizini ostalih obrazovnih ustanova striktno zabranjen, jer uništavaju našu omladinu i porodice. Uniforme moraju postati sastavi dio obrazovanja, jer one predstavljaju simbol jednakosti i poštovanja. Kao što u svakoj profesiji postoji uniforma, tako treba biti i u obrazovnom sistemu – jasan je Stanivuković.

Kao još jednu mjeru iz programa PDP-a navodi i to da mobilni telefoni moraju biti zabranjeni za vrijeme nastave, jer ometaju proces učenja i narušavaju sigurnost u obrazovnim ustanovama.


-Svaki dan, kroz odgovorne odluke, možemo i moramo graditi put ozdravljenja društva i nacije. Ne želimo vjerovati da to nije moguće. Ako neko svjesno i namjerno može da uvodi negativne pojave koje uništavaju jedno društvo, tako mi možemo svjesno i odgovorno da ih istrebljujemo, tamanimo i istovremeno uvodimo nove pozitivne prakse- kaže Stanivuković.

Dodaje da PDP ima snage i odgovornosti da preduzme konkretne korake ka boljoj budućnosti.

-Vjerujem u ove politike PDP-a, jer podrška koju dobijemo u čitavoj Republici Srpskoj, omogućiće nam da ove ideje kroz institucije sprovedemo u djelo i obezbijedimo sigurniji, zdraviji i prosperitetniji ambijent za našu djecu i cijelo društvo- zaključio je Stanivuković.


Možda vas zanima

BiznisIstaknutoVisoko

UMSP održao drugu redovnu Skupštinu: Konsolidacija snaga i nova faza rasta!

Visoko, 10. februar 2026. — U prisustvu članova, predstavnika institucija, političkih aktera...

SvijetVijesti

Forto u Istanbulu: Uskoro direktna avionska linija Sarajevo – Ankara

Ministar komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine Edin Forto sastao se danas...

AutomobiliIstaknuto

Jeste li vlasnik BMW-a: Njemački gigant će povući vozila širom svijeta zbog rizika od požara

BMW će povući stotine hiljada vozila proizvedenih od jula 2020. do ⁠2022....

Bosna i HercegovinaVijesti

Raspisan konkurs za sudije Ustavnog suda BiH iz FBiH

Radna grupa za provođenje postupka izbora dovje sudija Ustavnog suda BiH donijela...

Smrtovnice

ŠABANOVIĆ (Ibro) IZET 11.02.2026. u 14:00 sati

ŠABANOVIĆ (Ibro) IZET 11.02.2026. u 14:00 sati

Bosna i HercegovinaVijesti

Rukometaši BiH u posjeti Isaku: Hrabrost i patriotizam uz nacionalni dres

Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak primio je danas u posjetu predstavnike...

BiznisIstaknuto

Bh. kompanije u srcu Mekke: Kako je sagrađen veliki toranj, važan dio došao iz BiH

U neposrednoj blizini Kabe, u samom središtu Meke, izdiže se Makkah Royal...

SvijetVijesti

Netanyahu čestitao Karanu i Dodiku Netanyahu čestitao Karanu i Dodiku

Premijer Izraela Benjamin Netanyahu objavio je na X-u čestitku Siniši Karanu na...