Početna Vijesti Stanje na putevima: Moguće gužve u poslijepodnevnim i večernjim satima

Stanje na putevima: Moguće gužve u poslijepodnevnim i večernjim satima

111

U zapadnoj i sjeverozapadnoj Bosni od noćas pada kiša, a promjenu vremena tokom dana meteorolozi su najavili i u ostatku zemlje.

S obzirom da je duži period bilo suho, napominjemo vozače da sa prvim kapima kiše prašina i masnoće na cestama izgledaju kao da je led. Jutros je frekvencija saobraćaja slabijeg inteziteta, ali u poslijepodnevnim i večernjim satima očekujemo pojačanu frekvenciju vozila, navodi BIHAMK.
Apelujemo na sve vozače da voze maksimalno oprezno i da vožnju prilagode trenutnim uslovima na putu. Držite odstojanje između vozila i obavezno koristite sigurnosni pojas, saopćili su iz BIHAMK-a.

Na magistralnom putu Semizovac-Olovo-Kladanj na nekoliko lokacija izvode se sanacioni radovi, pa se na tim dionicama saobraća usporeno, naizmjeničnim propuštanjem vozila.

Sporije zbog radova tokom dana saobraća se i na magistralnim putevima Vitez-Nević Polje i Doboj-Rudanka-Johovac. Na graničnim prijelazima promet putničkih vozila protiče uz kraća zadržavanja.

Možda vas zanima

Milionska rekonstrukcija, a asfalt već oštećen u Visokom

U Visokom je 5. jula 2025. godine zvanično otvoreno gradilište na dionici...

Put prema Neumu potpuno blokiran zbog lančanog sudara

Saobraćaj na magistralnoj cesti Stolac-Neum, kod mjesta Udora, obustavljen zbog nezgode, saopćeno...

Na današnji dan prije 101 godinu rođen Alija Izetbegović

Na današnji dan, 8. augusta 1925. godine, rođen je Alija Izetbegović, prvi...

Suljagić: Ovo nije istraga, već kampanja zastrašivanja

Generalni sekretar SNSD-a Srđan Amidžić izjavio je jučer da “bez obzira na...

Deset zeničkih rudara četvrtu noć ostali u jami Raspotočje: Vratio im se i jedan od rudara kojem je jučer pozlilo

Desetorica rudara Rudnika mrkog uglja Zenica (RMUZ), koji su i četvrtu noć...

Naoružajte se strpljenjem: Duge kolone vozila na graničnim prelazim na izlazu iz BiH

U Bosni i Hercegovini jutros se saobraća po suhom i mjestimično vlažnom...

Dodik i Vučić se kleli u njega, a “usamljeni” Orban sada hoda po Srbiji i degustira rakiju

Nebojša Vukanović, lider Liste za pravdu i red, prenio je u petak...

Skandal u UEFA: “Infantino bio u vezi sa radnicom, unaprijedili je i platili joj studije”

Evropska fudbalska unija (UEFA) isplatila je šestocifrenu sumu bivšoj radnici za koju...