Početna Bosna i Hercegovina Stanje u Ilijašu se normalizuje, u Olovu došlo do obrušavanja stijene

Stanje u Ilijašu se normalizuje, u Olovu došlo do obrušavanja stijene

13

Stanje na ugroženim područjima općine Ilijaš se polako normalizuje, a stanje prirodne i druge nesreće je i dalje na snazi – saopćeno je iz Operativnog centra Federalne uprave Civilne zaštite (FUCZ). Općinski štab civilne zaštite Ilijaš je 29. i 30. jula, na otklanjanju posljedica od jakog nevremena, angažirao četiri građevinske mašine i dva kamiona.

Na području Zeničko-dobojskog kantona, u općini Olovo, tokom protekle noći došlo je do obrušavanja stijene iznad Olova, koja se u mjeri od 90 posto odvalila od ukupne mase pri čemu su se tri komada obrušila niz strminu.

Tom prilikom jedan je komad završio u staroj štali. Nijedan komad stijene nije stigao do kuća, tako da nema povrijeđenih osoba, navodi se u izvještaju FUCZ-e.

U toku dana predstavnici općine Olovo izaći će na lice mjesta i utvrditi dalje korake i mjere na saniranju nastalog stanja.

Na području Hercegovačko-neretvanskog kantona, Vatrogasna jedinica Grada Mostara imala je šest intervencija na gašenju požara trave i niskog rastinja, dok je Vatrogasna jedinica općine Čapljina imala pet intervencija.


Vatrogasna jedinica općine Neum imala je dvije intervencije na gašenju požara trave i niskog rastinja.

Na području Tuzlanskog kantona, Vatrogasna jedinica općine Srebrenik imala je inervenciju gašenja požara na zapaljenom sijenu u naselju Seona-Dorići, koji se proširio na nisko rastinje i zahvatio površino oko 0,2 ha. Požar je lokalizovan i ugašen.

Na području Unsko-sanskog kantona, Vatrogasna jedinica grada Bihaća imala je tehničku intervenciju i to na zahtjev policije, u mjestu Mali Lug ulica Brčanska, gdje su provalili ulazna vrata od kuće u kojoj su pronašli beživotno tijelo.

Zenički vatrogasci intervenisali su na spašavanju ženske osobe iz rijeke Bosne, te su djelovali u ulicama Jalijski put i Kranjčevićeva zbog pojave dima u stanovima i u naselju Crkvice kod Medicinske škole.

Profesionalna vatrogasna jedinica Sarajevo je na području Kantona Sarajevo imala 10 manjih intervencija.


Možda vas zanima

IstaknutoVisoko

Pucnjem iz topa ozvaničen dolazak svetog mjeseca u Visokom

Tradicionalnim pucnjem iz topa ispred Kulturni centar Altindag-Visoko večeras u 17.26 sati...

Crna HronikaIstaknutoVisoko

Bacili bombe u dvorišta kuća u Visokom: Dvije osobe uhapšene

Dana 08.02.2026. godine, u 13,15 sati, obaviještena je dežurna služba Policijske stanice...

SvijetVijesti

Ruska vakcina za liječenje melanoma već u upotrebi

Rusija je prva na svijetu napravila vakcinu za liječenje melanoma i već...

SvijetVijesti

EU objavila poziv: Stižu milioni za grantove u BiH

Delegacija Evropske unije u Bosni i Hercegovini objavila je javni poziv u...

SvijetVijesti

Preminula supruga ratnog zločinca Radovana Karadžića

Ljiljana Zelen-Karadžić, supruga ratnog zločinca Radovana Karadžića, preminula je danas u Istočnom...

Visoko

Herojska intervencija u Visokom: Brzom reakcijom spašen život

Ekipa Hitne medicinske pomoći Visoko danas je još jednom pokazala profesionalnost, hrabrost...

Magazin

Strpite se još malo: Ova tri horoskopska znaka će krajem marta plivati u novcu

Posljednja tri dana marta 2026. donose prilike za finansijsku sreću, a neki...

Crna HronikaIstaknuto

Identifikovan Sarajlija koji je autom krenuo na učesnike protesta, oduzeta mu droga

Muškarac I.K. (28) iz Sarajeva koji je danas, 18. februara, pokušao autom...