Početna Tehno Mobiteli Stiže novi smartphone čija baterija traje do 15 dana

Stiže novi smartphone čija baterija traje do 15 dana

32

Ako ste prosječan korisnik smartphonea, vjerovatno se služite svim njegovim mogućnostima poput interneta, kamere, raznih aplikacija za dopisivanje… Sve to troši bateriju pa se često događa da se smartphonei moraju puniti i nekoliko puta dnevno. No to više ne mora biti tako.

Novi igrač na tržištu smartphonea odlučio je smanjiti brige korisnika oko baterije. OukitelK1000 ima bateriju koja je deset puta većeg kapaciteta od primjerice baterije iPhoena 6S, a prosječnom korisniku može trajati 10 do 15 dana. Osim toga, ova baterija ne samo da dugo traje nego može pomoći i drugim smartphoneima koji se putem Oukitelove baterije mogu i napuniti.


U usporedbi sa ostalim smartphoneima vidljiva je velika razlika u životnom vijeku baterije. Uzmemo li da baterija ovog smartphoena traje 10 dana (15 se ipak čini malo ‘nategnuto’) vidjet ćemo da je to još uvijek puno više u usporedbi s Sony Xperiom Z5 čija baterija traje do dva dana.

K1000 ima i mana. Teži čak 184 grama, ali to je i logično s obzirom na veličinu baterije koju nosi.

Kućište ovog “pametnog telefona” napravljeno je od čelika, otporan je na udarce, a dolazi s memorijom od 16 ili 32 gigabajta. Kamera mu nije impresivna jer ima razlučivost od samo 8 megapiksela, a mobitel radi na operativnom sustavu Android 51. Lolipop.

Cijena ovog uređaja iznosi blizu 510 KM.


Možda vas zanima

Crna HronikaIstaknuto

Pretresi na području Olova i Vareša, uhapšene tri osobe

Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona (MUP ZDK) danas...

Sport

Rasprodate ulaznice putem FIFA portala za navijače Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu

Nogometni savez Bosne i Hercegovine obavijestio je javnost da su rasprodate sve...

Bosna i HercegovinaVijesti

Poskupljuje plin u Federaciji BiH

Energoinvest je uputio Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije zahtjev za davanje...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Čelična industrija u BiH pred gašenjem: Nova Željezara Zenica ima sirovina za još samo 20 dana

Sindikat metalaca Federacije Bosne i Hercegovine i Sindikat Nove željezare Zenica upozorili...

Bosna i HercegovinaVijesti

U Banju Luku stiže sin američkog predsjednika

Sin američkog predsjednika Donald Tramp Džunior (Trump Jr.) dolazi sutra u Banju...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Sejo Brajlović odustao od puta na SP i donirao 10.000 KM djeci sveštenika

Najpopularniji bh. ugostitelj Sejo Brajlović donirao je 10.000 KM za djecu sveštenika...

BiznisVijesti

Cijene goriva konstantno rastu: Na nekim pumpama 4 KM

Cijene goriva u Republici Srpskoj konstantno rastu, a na jednoj pumpi u...

InternetTehno

Meta i Ray-Ban predstavili nove pametne naočare za dioptriju (VIDEO)

Meta širi ponudu svojih pametnih naočara, a novi Ray-Ban modeli namijenjeni su...