Stravičan zločin u Kiseljaku: Mještani u šoku

56

Stravičan zločin izazvao je šok i nevjericu u Gomionici, među članovima porodice Babaluk, ali i okolnim naseljima područja Gromiljak koji se nalazi u sastavu općine Kiseljak. Najmanje trojica maskiranih pljačkaša u ponedjeljak uvečer, oko 21 sat, upali su u porodičnu kuću penzionera Salke i Hajre Babaluk.

Suprugu Hajru pljačkaši su zatekli u staji, vezali su joj noge, ruke, stavili povez na usta te je ozlijedili u predjelu glave. Salko je pronađen mrtav, vezanih ruku i nogu, u ljetnjoj kuhinji. Hajra je nakon nekoliko sati uspjela dozvati pomoć. Vezanu i ozlijeđenu majku te ubijenog oca pronašao je sin Vahid.

“Negdje iza pomoći pozvala me žena koja živi u blizini i rekla da čuje zapomaganje moje majke. Odmah sam dotrčao do kuće roditelja, zatekao majku vezanih ruku i nogu, s povredama na glavi. U ljetnjoj kuhinji našao sam mrtvog oca. Majka kaže da su bila najmanje trojica s maskama na glavi”, ispričao je Vahid Babaluk, sin ubijenog. Prema njegovim i riječima njegove majke koja je još uvijek u šoku doznali smo da su pljačkaši odnijeli oko tri hiljade maraka.

Husnija Babaluk, brat ubijenog Salke kaže da je u Gomionici kao i svugdje dosad bilo pljački, ali njegov brat dosad nije bio na meti pljačkaša. Ubijeni Salko i njegova porodica u Gomionici i cijelom kraju cijenjeni su kao pošteni i izuzetno radišni ljudi.

Iako oboje u penziji, aktivno su se bavili poljoprivredom te hranom opskrbljivali mnoge porodice na području ove općine.

O Salki Babaluku i njegovoj porodici riječi hvala imaju sve komšije, bez obzira na nacionalnu pripadnost.

“Svi smo mu u ovom kraju u šoku. Salko i porodica Babaluk cijenjeni su ljudi. Ali lopovi očito ne prezaju ni od čega. Mislim da je oštrija kaznena politika jedino rješenje. Lopovima koji ubijaju starce jedino se može sudit po kratkom postupku”, kaže Mirjana Barbić, mještanka susjednog Gromiljaka.

I dok su pripadnici Odjela kriminalističke policije MUP-a Srednjobosanske županije obavljali uviđaj, komšije i članovi obitelji ubijenog Salke te prestrašene i šokirane mu supruge Hajre nagađaju da su pljačkaši doznali da je Salkoo nedavno kupio njivu te prodao junicu i tele. Pretpostavili su da Salko ima novca te su ga odlučili opljačkati. Tijelo Sakle Babaluka poslano jer u utorak na obdukciju u Visoko nakon čega će biti obavljen pokop.

(VisokoIN)

Možda vas zanima

BiznisIstaknuto

Ukinuta zabrana izvoza pilećeg mesa iz BiH u EU

Nakon četiri mjeseca, ukinuta je zabrana izvoza pilećeg mesa iz Bosne i...

IstaknutoVisoko

Veliko nevrijeme zahvatilo Visoko, obilna kiša i jak vjetar

Snažno nevrijeme praćeno obilnom kišom, grmljavinom i jakim udarima vjetra danas je...

IstaknutoSport

Guardian o Bajraktareviću: Srcem je izabrao BiH, sada može srušiti Ameriku

Esmir Bajraktarević mogao bi biti jedno od najzanimljivijih imena u duelu Bosne...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon godina čekanja: Konačno dobijaju bazen, koštao je 350.000 maraka

Nakon dugogodišnje pauze, rekreacijski kompleks bazena u goraždanskom naselju Vitkovići ponovo će...

Sport

Jusuf Nurkić iznenadio sve i pojavio se na treningu Zmajeva

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić, nakon što je sinoć objavljeno da je...

Bosna i HercegovinaVijesti

Konaković: OHR i dalje važan za stabilnost Bosne i Hercegovine

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković izjavio jena pres-konferenciji u...

Crna HronikaIstaknutoSvijet

Strahovit direktni sudar dva kamiona u bh. komšiluku, vozač živ igorio

Na dionici puta između Rume i Iriga jutros oko sedam sati dogodila...