Početna Sport Nogomet Sušić: Dok sam selektor BiH, Galatasaray me ne zanima

Sušić: Dok sam selektor BiH, Galatasaray me ne zanima

31

“Dok sam selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Galatasaray i bilo koji klub na svijetu me ne zanimaju”, rekao je za Anadoliju Safet Sušić, upitan ima li istine u pisanju pojedinih turskim i bh. medija na osnovu kojih bi karijeru mogao nastaviti kao trener slavnog tima iz Istanbula.

„Nadam se da ću selektor BiH biti i na Evropskom prvenstvu u Francuskoj 2016. godine. Naravno, koliko ću vremena još ostati selektor zavisi od rezultata“, istakao je Sušić, otkrivši kako nije imao direktnih kontakata sa čelnicima „Galate“:

„Iz kluba me niko nije kontaktirao. Dvojica menadžera nudila su mi angažman u Galatasarayu, ali sam im rekao što i vama. Ponovit ću, dok sam selektor BiH ponude bilo kojeg kluba ili druge reprezentacije me ne zanimaju. Trenutno mislim samo na reprezentaciju BiH i kako što bolje pripremiti ekipu za utakmicu kvalifikacija za EURO 2016 koju ćemo protiv Izraela igrati 16. novembra u Haifi. Nisam od onih koji bi bili i selektor i trener nekog kluba. To ne mogu. To je nemoguće. Oni koji smatraju drugačije neka rade tako i neka im je sa srećom“.

Uoči susreta u Izraelu, odnosno okupljanja reprezentativaca u utorak u Zenici Sušić i njegovi saradnici u stručnom štabu bh. reprezentacije imaju manjih problema.


„Od pozvanih 21 igrača samo Tino Sven Sušić je povrijeđen. Ipak, mora doći na okupljanje gdje će ga pregledati naši ljekari i ustanoviti da li će moći pomoći ekipi u Izraelu. Kako sam i ranije govorio teško će biti bez povrijeđenog Vedada Ibiševića, našeg napadača, pogotovo jer u predstojećem meču želimo tri boda. No, imat ćemo dan više za pripreme u odnosu na prethodne utakmice i vjerujem da ćemo se adekvatno spremiti, a potom i pobijediti u Haifi“, poručio je Sušić, kojeg brine i manja minutaža pojedinih reprezentativaca BiH u klubovima.

„Pred utakmice sa Velsom i Belgijom plašio sam se kako će odigrati Mensur Mujdža koji je manje igrao ove sezone u klubu. Ipak, on je veoma dobro odgovorio zadacima. Nadam se da će u Izraelu dobro odigrati svi naši igrači. Ne predstavlja nam pritisak to što će stadion biti pun. Naprotiv, volimo igrati pred punim tribinama, a naši igrači imaju puno više iskustva od Izraelaca, čiju reprezentaciju od 11 igrača u početnom sastavu sačinjava osam fudbalera iz domaćeg prvenstva. Bitno nam je da je teren na stadionu u Haifi odličan i uvjeren sam da će naš kvalitet doći do izražaja. Gledao sam njihove mečeve protiv Andore i Kipra i na osnovu onoga što sam vidio mogu reći bolji smo od Izraela“, mišljenja je Sušić.

Stručni štab i reprezentativce BiH ne zanima ni eskalacija sukoba koja se između Palestinaca i Izraelaca desila proteklih dana u Jerusalemu.

„UEFA najbolje zna može li se igrati tamo. Ako oni kažu da se igra, to je to. Igrat ćemo i nadam se pobijediti Izrael“, zaključio je Sušić razgovor sa novinarom Anadolije.


Možda vas zanima

Ilustracija / Hapšenja u Visokom
Visoko

Dvije osobe uhapšene zbog droge u Visokom

Dana 21.05.2026. godine u 14,10 sati, mjestu Radovlje, od strane službenika Policijske...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Kallos otvorio Pandorinu kutiju: U BiH ugašeno 15 fakulteta

Slučaj “Evropski univerzitet Kallos” ponovo je otvorio pitanje kvaliteta rada privatnih visokoškolskih...

Biznis

Koksara Lukavac ponovo na dobošu, početna cijena pala na 119 miliona KM

Nakon posljednje odluke Odbora povjerilaca” Koksare” Lukavac u stečaju, danas, 22. maja,...

Vijesti

Danas ističe rok za podnošenje prijava za ovjeru političkih stranaka i nezavisnih kandidata

Centralna izborna komisija BiH (CIKBiH) je saopćila da, u skladu s Uputstvom...

Sport

Ronaldo konačno osvojio titulu sa Al-Nasrom

Kristijano Ronaldo je konačno dočekao trofej u dresu Al-Nasra. Klub iz Rijada...

Grad Visoko (Foto: Visokoin.com)
Vijesti

U BiH danas oblačno, za vikend i do 30 stepeni

U Bosni i Hercegovini jutros, 22. maja, je umjereno do pretežno oblačno...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Belgijsko tužilaštvo istražuje jezive navode o “Sarajevo safariju”

Belgijsko tužilaštvo pokrenulo je istragu o mogućoj umiješanosti belgijskih državljana u navodne...

Sport

Zlatan Ibrahimović najavio borbu protiv Tysona Furyja

Bivši kapiten švedske fudbalske reprezentacije Zlatan Ibrahimović izazvao je veliku pažnju nakon...