Početna Bosna i Hercegovina Sutra će i lepeze nam trebati: Od srijede očekujemo snijeg

Sutra će i lepeze nam trebati: Od srijede očekujemo snijeg

58

Prema najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, sutra će biti sunčano i natprosječno toplo vrijeme sa maksimalnom temperaturom vazduha od 26 do 31 stepen Celzijusa.

Tokom jutra ponegdje uz rijeke i po kotlinama biće slabe magle. Minimalna temperatura vazduha od sedam do 14 stepeni Celzijusovih. Duvaće slab do umjeren južni vjetar.

Već u utorak, 16. aprila, nastupiće postepena promjena vremena: Prije podne promjenljivo uz sunčane intervale i toplo. Tokom podneva očekuje se jače naoblačenje sa zapada koje donosi padavine i izmještaće se od zapada ka istoku uz jačanje vjetra. Uveče na zapadu doći će do naglog pada temperature vazduha. Duvaće umjeren do jak, ponegdje u Krajini i u Hercegovini očekuju se i olujni udari juga.

Minimalna temperatura vazduha od 9 do 15 stepeni Celzijusovih, u višim predjelima od 7. Maksimalna temperatura vazduha od 22° do 28°, u višim predjelima od 20°.

Od srijede, 17. aprila, očekuje se osjetno hladnije vrijeme sa čestom pojavom kiše i lokalnih pljuskova koji će ponegdje biti praćeni i grmljavinom, dok će na planinama padati snijeg. Jutarnja temperatura od 0 do 6, na jugu od 10 do 16, a dnevna od 2 do 8, na jugu od 8 do 15 °C, objavio je Federalni hidrometeorološki zavod BiH.

Možda vas zanima

Smrtovnice

ŠEHIĆ (Munib) HASIJA 15.06.2026. u 17:30 sati

ŠEHIĆ (Munib) HASIJA 15.06.2026. u 17:30 sati

Crna HronikaIstaknuto

Političar u BiH udario ženu pa policiji rekao da je pretučen

Sinoć se dogodio težak incident u trebinjskom Domu mladih kada je odbornik...

Sport

Fudbaleri Njemačke ubjedljivo pobijedili Kurasao na Svjetskom prvenstvu

Fudbalska reprezentacija Njemačke pobijedila je večeras u Hjustonu selekciju Kurasaa 7:1, u...

Grad VIsoko
Bosna i HercegovinaVisoko

Meteorolozi objavili novu prognozu, evo kada u BiH stižu prve prave ljetne vrućine

– Većinom mirno, jedino u Posavini i Semberiji krajem dana uz mogućnost...

Bosna i HercegovinaVijesti

Breza – Nebrušeni kulturno-historijski i arheološki dijamant

Gradić Breza baštini neka od najbitnijih blaga ove zemlje, svjedočanstva milenijumskih kulturnih,...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Na dark webu procurili lični podaci 51.000 poljoprivrednika iz RS-a

Na specijalizovanim platformama za cyber sigurnost pojavila se informacija o masovnom curenju...

Crna HronikaIstaknuto

U saobraćajnoj nesreći kod Trebinja poginuo motociklista

U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jučer na magistralnom putu M1-118,...

Bosna i HercegovinaVijesti

Gradačac jutros najtopliji sa 24 stepena, danas u BiH sunčano

U većem dijelu zemlje jutros je pretežno sunčano vrijeme. Umjerene oblačnost ima...