SVEĆENIK – MONSTRUM: Dječake odveo u Međugorje i tamo ih silovao!

42

Platiti dečkićima, 13-godišnjaku i 15-godišnjaku, hodočašće u Međugorje da bi ih ondje silovao – uistinu ne pripada u pobožna milosrđa, iako je nesretna mati baš u to povjerovala i puna povjerenja predala sinove adolescente u ruke svog župnika u Palermu.

Posrijedi je bio don Roberto Elice, koga je zbog navedenog zlodjela tadašnji nadbiskup u Palermu kardinal Paolo Romeo opozvao iz župe Presvete Marije Uznesene i poslao u Rim u dom zatvorenog tipa za posrnule svećenike, odakle je u utorak premješten u rimski zatvor, jer će mu biti suđeno za silovanje maloljetnika.

Naime, po talijanskom zakonu se sa silovanjem izjednačuje i odnos za koji je maloljetnik dao privolu, ako nije navršio dob u kojoj se smatra spolno odgovornim, a u svakom slučaju ako je za to dobio novac ili neku inu pogodnost.

Vlč. Elice je pokušao uvjeriti majku dječakâ (ispis toga internetskog dijaloga poslužio je kao dokaz) da mu se dogodilo jednom, da ne zna što ga je spopalo, da ga je omamila želja za ljubavlju i nježnošću. Ispostavilo se da je tu braću napastovao više puta, u većim razmacima.

Kad su govorkanja počela, javio se još jedan muškarac, sada odrastao, koga je isti svećenik zaveo dok je bio dječak.

Corrado Lorefice, sadašnji nadbiskup u Palermu, zamolio je oproštenje od žrtava, izrazivši im svoju solidarnost i “duboku bol jer to djelo teško vrijeđa samo ljudsko društvo i unakazuje lik cjelokupne crkvene zajednice, a osobito mnogih svećenika koji danomice i tiho djeluju predano i plemenito na području dijeceze za dobro muškaraca i žena koji su im povjereni”.

Možda vas zanima

SLINIĆ (Safet) RABIJA 06.07.2026. u 18:00 sati

SLINIĆ (Safet) RABIJA 06.07.2026. u 18:00 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...

Faris Lemeš pokrenuo inicijativu: Visoko bi moglo ostvarivati dodatne prihode kroz usluge zaštite i spašavanja

Na 20. sjednici Gradskog vijeća Visoko vijećnik Faris Lemeš uputio je inicijativu...

Stanivuković odustao od kandidature za predsjednika RS: PSS podržava Blanušu i Božovića

Predsjednik Pokreta Sigurna Srpska (PSS) Draško Stanivuković saopštio je večeras da odustaje...

Novi prečac do mora: Projekat koji spaja Makarsku rivijeru i Hercegovinu

Projekt izgradnje ceste Ravča-Drvenik, koji uključuje tunele kroz Biokovo, ulazi u novu...

Jokić uoči sutrašnjeg meča: BiH je fizički moćna

Košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine igrat će protiv Srbije utakmicu kvalifikacija za...

Neobična intervencija: Vatrogasci spasili dječaka zaglavljenog u tabureu

Prijedorski vatrogasci imali su u subotu, 4. jula, nesvakidašnju i pomalo neobičnu...

Milionski projekat na sjeveru BiH: Izraelci sele biznis iz Turske

Velika ekonomska rošada na Bliskom istoku direktno će promijeniti privrednu sliku na...

Hurtić sutra predaje liste CIK-u: Koalicija s velikim ambicijama kreće u kampanju

Predsjednik BH Zelenih dr. Sevlid Hurtić sutra će Centralnoj izbornoj komisiji Bosne...