“Sveti” Oblak spasio Atletico, minimalna pobjeda Juventusa

Atletico i Real odigrali su 0:0, a Juventus je bio bolji od Monaca sa 1:0 u prvim mečevima četvrtine finala Lige prvaka. Real i sedmi put ove sezone nije savladao Atletico.

Real je bio bolja ekipa od Atletica u prvom poluvremenu. Samo čudo i golman Jan Oblak sačuvali su “pozitivnu” nulu za Atletico. Šanse igrača “Kraljevskog” kluba redale su se kao na traci, a posebno je bio blizu Velšanin Gareth Bale čiji je pokušaj zaustavio Slovenac. Nakon ovih intervencija ne bi bilo neobično da Oblak zaradi nadimak “sveti”, kao što Ikeru Casillasu tepaju navijači Reala.

U drugo poluvrijeme Atletico je ušao odlučniji, ali je nervoza obilježila taj dio. Sporna je bila situacija iz 56. minuta kada je branič Reala Sergio Ramos udario Marija Mandžukića laktom. Sudija Milorad Mažić nije ništa svirao što je iznerviralo napadača Atletica koji je zbog protesta dobio žuti karton.

U samoj završnici domaći igrači su preuzeli incijativu. Malo je falilo da u 90. minutu Atletico povede, ali su nogometaši Reala uspjeli dosta panično otkloniti opasnost. Ovako, ostaje sve otvoreno pred uzvrat na Santiago Bernabeu.

Juventus je pobijedio minimalno, ali u Ligi prvaka svaki trijum bez primljenog gola je zlatan vrijedan. Jedini pogodak pao je u 57. minutu iz dosta sumnjivog penala. Čini se da je mladi Morata sam sebi zapeo, ali je sudija svirao kazneni udarac koji je uspješno relizovao Arturo Vidal.