Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Svjedok krvavog obračuna u Sarajevu: Vičem nani – Boga mi, ovo ne valja!

Svjedok krvavog obračuna u Sarajevu: Vičem nani – Boga mi, ovo ne valja!

30

Pucnjava i scene krvavog migranat uznemirili se u ponedjeljak uvečer stanovnike sarajevskog naselja Stup. Ubrzo je ranjeni muškarac preminuo.

Svjedok incidenta, koji je pomogao “krvavom migrantu” da bude prebačen u Hitnu pomoć, otkrio je detalje sukoba navodno dvije migrantske grupe.

“Sa nanom sam sjedio ovdje (u dvorištu kuće) i zapucalo je nekoliko metaka. Trče migranti ovuda. Mi stali i gledamo”, priča stanovnik Stupa i nastavlja:

“I ja se okrenem i vičem nani: Boga mi, ovo ne valja. Vidim policijsko auto, a dole leži ranjen, krvav migrant. I snaha kod mene ga okrene. Četiri ili pet auta smo zaustavili, ali niko nije htio stati”.

Nekoliko migranta, kako tvrdi ovaj svjedok, koji su se vozili u “plavom automobilu”, stali su i odvukli ranjenog migranta.

“Mi smo ga u auto sa migrantima ubacili, momak sjedi naprijed, dvojica pozadi ga ubaciše. Neko plavo auto. Rekoh: Halal ti bilo do hitne pomoći“, kazao je za N1.


Kako je još ispričao, migrant je ranjen u sukobu dvije grupe – “njih je bilo nekoliko, trčalo (oko migranta), a ostali su bježali na suprotnu stranu”…

“Čitav rat sam bio ovdje, imam petlja za sve, ali Bože sačuvaj”, dodao je svjedok događaja.

Svjedok vidio i “neobičan” pištolj
Ispričao je i kako je vidio pištolj kod migranta, “koji nije bio običan kakav smo koristili u ratu”.

“Vidio sam. Ovaj momak što je pucao i poslije kad su ga digli (i stavili u vozilo), oni kažu: Nismo ga ubili”, otkrio je za N1.

Jedna starija gospođa, koja je također svjedok događaja, kazala je za N1 kako se prepala zbog pucnjave.

“Treći metak puče ili četvrti. Od straha nisam ni izbrojala. Ali jedan iza drugog, nisam mogla ni izbrojati”, rekla je još.

Kako saznajemo, ranjeni migrant je ubrzo preminuo.


Možda vas zanima

Sport

Barbarez i stručni štab Zmajeva primili loše vijesti iz Italije, tiču se Seada Kolašinca

Atalanta je u 33. kolu italijanske Serie A remizirala na gostovanju kod...

IstaknutoSvijet

Skandal u Detroitu: Harris optužila Trumpa da ratom protiv Irana skreće pažnju sa Epsteinovih dosijea

Bivša potpredsjednica SAD-a, Kamala Harris, održala je u Detroitu jedan od svojih...

Magazin

Eddie Murphy dobio nagradu za životno djelo Američkog filmskog instituta

Eddie Murphy dobio je u Los Angelesu nagradu za životno djelo Američkog...

Visoko

Visoko u znaku proljeća: Ugodno i sunčano vrijeme

U Visokom je jutros osvanulo sunčano i toplo vrijeme, što je mnoge...

Crna Hronika

Težak udes kod RTV doma: Motociklista povrijeđen, dijelovi vozila rasuti po cesti

Jutros je u Sarajevu, u ulici Bulevar Meše Selimovića u neposrednoj blizini...

Visoko

Visoko izdvaja 500.000 KM za poljoprivredu – podrška domaćim proizvođačima

U Gradskoj upravi Visoko je održan sastanak s predstavnicima poljoprivrednih proizvođača, na...

IstaknutoPriče

Supruga otišla i udala se: “Adnan ostao sam s tri djevojčice”

Teška životna sudbina zadesila je Adnana, oca tri male djevojčice, koji je...

SvijetVijesti

Slovenački politički zemljotres: Janša ponovo preuzima kormilo?

Slovenija proživljava jedan od najdramatičnijih političkih preokreta u svojoj modernoj historiji. Iako...