Početna Sport Tanjin Quanjian ne želi Rooneyja, nego Aubameyanga

Tanjin Quanjian ne želi Rooneyja, nego Aubameyanga

43

Fabio Cannavaro, trener kineskog superligaša Tianjin Quanjiana, demantovao je da želi dovesti Wayne Rooneyja, ali je potvrdio da je njegov klub zainteresovan za Pierrea-Emericka Aubameyanga.

S na to obzirom da kapiten Manchester Uniteda ove sezone kod Jose Mourinha nema zagrantovano mjesto u prvih 11, a uz to je imao problema sa povredama i bolešću, britanski mediji su ga povezivali sa odlaskom u Kinu.

“Istina je da smo ostvarili prvi kontakt sa Rooneyjem, ali to je bilo samo ‘opipavanje terena’, jer on u suštini ne odgovara našem stilu igre. Tako da oko toga nema potrebe za daljnjom raspravom. Istina je da smo često kontaktirali sa Aubameyangom, ali je Borussia Dortmund odbila svaku naši ponudu, jer im je potreban u Ligi šampiona“, kazao je italijanski trener za klupsku televiziju, te dodao:

“Naš prva meta i dalje je Nikola Kalinić, ali očekivati da ga Fiorentina pusti u ovom trenutku je prilično nerealno. Tako sa smo se našli u dilemi, moraću da se konsultujem sa našim direktorom.“

Tianjin je već doveo dva zvučna pojačanja iz Evrope pred početak kineske Super lige. Riječ je o Axelu Witselu, koji je iz ruskog Zenita došao za 20 miliona eura i o Alexandreu Patu za kojeg je Tianjin španskom Villarrealu platio 18 miliona eura.

Možda vas zanima

Novi toplotni val stiže u BiH, meteorolozi upozoravaju: U hladu će biti 42 stepena, raste opasnost od požara

Bosnu i Hercegovinu u narednim danima očekuje novi toplotni val, uz temperature...

Njemačka policija uhapsila tri žene iz BiH

Pripadnici njemačke policije uhapsili su tri državljanke Bosne i Hercegovine tokom proteklog...

Mesud Pezer ostao bez finala Evropskog prvenstva u Birminghamu

Bosanskohercegovački rekorder u bacanju kugle Mesud Pezer nije uspio izboriti plasman u...

Rudnik ne radi, uglja nema, ali plate stižu

Sredstva za isplatu zaostalih plata za uposlenike Rudnika mrkog uglja Zenica su...

Ispred Narodnog pozorišta postavljen crveni tepih uoči skorog otvaranja Sarajevo Film Festivala

Tradicionalni crveni tepih Sarajevo Film Festivala postavljen je ispred Narodnog pozrišta Sarajevo,...

Sladić se naljutio i “presjekao” nakon komentara pojedinaca: Ne prosipajte huju ovdje

Nedim Sadić, bh. meteorolog, oglasio se na Facebooku gdje je sa pratiteljima...

Crvena, žuta, zelena ili plava: Šta znače lampice na instrument tabli automobila?

Lampice na instrument tabli nisu tu samo kao ukras njihova boja vozaču...