Početna Istaknuto Teniski stručnjak tvrdi da Đoković nije GOAT: Kao razlog naveo i “piramide” u Visokom

Teniski stručnjak tvrdi da Đoković nije GOAT: Kao razlog naveo i “piramide” u Visokom

25

Novak Đoković je osvajanjem zlatne medalje u Parizu uspio kompletirati karijerni “Zlatni slem”, ali i dalje ima onih koji ga ne smatraju najvećim svih vremena (Greatest of all time – GOAT).

Jedan od njih je i novinar Šijam Kamal (Shyam), stručnjak za tenis koji radi za stranicu “Sportskeeda”.

Kamal je objavio tekst naslova: “Ne, ne moram prihvatiti da je Novak Đoković GOAT samo zato što je osvojio olimpijsko zlato”, što je razbjesnilo medije u Srbiji, koji su ga nazvali sramotnim.

Đoković je vlasnik gotovo svih najbitnijih rekorda – najviše sedmica je proveo kao broj 1, godina koje je završio na tom mjestu, brojem osvojenih Gren slemova, Mastersa i završnih Mastersa.

Sada je i konačno osvojio olimpijsko zlato koje mu je nedostajalo, ali Kamal smatra da mu zlato nije donijelo GOAT status.

– Oni koji su govorili da Đoković nije GOAT prije OI u Parizu nikad to nisu govorili samo zato što nije imao zlato. OI znači puno, naravno, ali to nikada nije bila jedina stvar koja je spriječila da Đoković bude GOAT – navodi Kamal.


Kamal ističe da je po svojim postignućima Đoković najuspješniji teniser u historiji, ali da je najveći Rodžer Federer (Roger) zbog vrhunskih rezultata, ali i utjecaja koji je imao na teniski sport.

– Federer je bio ključan u stvaranju imena tenisa u Evropi, čak i u Aziji. Postojao je razlog zašto je svuda toliko voljen. Postoji razlog zašto je i po odlasku u penziju ostao u vrhu najplaćenijih sportista. Imao je igru koja je privlačila ljude i držala ih očaranim, napravio je doživotne sljedbenike sporta, postigao da Gren slemovi postanu festival svaki put kada bi stigao do finala – navodi Kamal.

Kamal je odao priznanje Novaku za sve što radi na teniskim terenima, ali tvrdi da ne može biti GOAT zbog stvari koje radi van njega, a tada se dotakao i “piramida” u Visokom.

– Nije se vakcinisao protiv koronavirusa u jeku pandemije kada su ljekari preklinjali ljude da to učine. On tvrdi da nije antivakser, ali njegovo ponašanje nije bilo provaksersko. Činjenica je i da je promovisao kontroverzne bosanske “piramide” koje imaju “ljekovita” djejstva, promovisao je “welness eksperta” koji je tvrdio da mislima može vodu učiniti ljekovitom… On je genije na terenu, ali ja ne mogu zatvoriti oči na ono što radi van njega – napisao je Kamal.


Možda vas zanima

SportVisoko

RK Bosna slavila u efikasnom meču, Berin Keso postigao 12 golova

Rukometaši Bosne ostvarili su novu važnu pobjedu u utakmici prepunoj pogodaka, nakon...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Željko Mitrović kupio sarajevsku televiziju, najavio širenje u BiH

Željko Mitrović, vlasnik Pinka, kupio je novu televiziju u Bosni i Hercegovini....

SvijetVijesti

Netanjahu ponovo prijeti Iranu

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je u srijedu da je Izrael i...

Visoko

Nesvakidašnja krađa u Visokom: Iz kuće ukradena hrana, posuđe i plinska boca

Dana 07.04.2026. godine, u 12,50 sati, u mjestu Gornja Zimča, od strane...

Magazin

EXIT festival iz Novog Sada prelazi na crnogorsku obalu

Jedan od najvećih svjetskih glazbenih festivala EXIT ove će se godine održati...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nisu se pojavili: HDZ i SNSD opet blokirali državu i EU put

Hitna sjednica Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, zakazana za danas...

BiznisIstaknuto

Hrana će u Bosni i Hercegovini poskupiti do 70 posto uprkos primirju u Iranu

Cijenu rata u Iranu platiće i građani Bosne i Hercegovine, i to...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Tužne vijesti iz Prnjavora: Preminula djevojčica Anđela Zorić

Djevojčica Anđela Zorić, učenica prvog razreda srednje škole u Prnjavoru, izgubila je...