Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Tešanj: Zbog ubistva u porodičnoj kući uhapšen 18-godišnjak

Tešanj: Zbog ubistva u porodičnoj kući uhapšen 18-godišnjak

53

U Tešnju je noćas došlo do tragičnog incidenta u kojem je jedna osoba smrtno stradala. Prema informacijama koje je za Klix.ba potvrdio glasnogovornik Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona, Samir Valentić, Policijska stanica Tešanj obaviještena je u 00:30 sati da je u Službu Hitne pomoći dovezen H. K. (43) iz Tešnja sa ubodnom ranom u butini i obilnim krvarenjem. Uprkos pruženoj medicinskoj pomoći, H. K. je preminuo u 1:40 sati u Općoj bolnici u Tešnju.


Povrede su, prema prvim informacijama, zadobijene u porodičnoj kući žrtve. Na mjestu događaja su službenici PS Tešanj i Odjela kriminalističke policije obavili uviđaj pod nadzorom dežurnog kantonalnog tužioca.

Osumnjičeni za ovaj incident je 18-godišnji D. K. iz Tešnja, koji je danas lišen slobode zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo teške tjelesne povrede sa smrtnim ishodom. Valentić je potvrdio da će osumnjičeni sutra, uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu, biti predat Kantonalnom tužilaštvu Zeničko-dobojskog kantona na dalje postupanje.

Istraga se nastavlja kako bi se rasvijetlile sve okolnosti koje su dovele do ovog tragičnog događaja.


Možda vas zanima

Sport

Dva zlata za Kenana Kovačevića na paraplivačkom takmičenju “Zadar open 2026”

Na jubilarnom desetom izdanju paraplivačkog takmičenja “Zadar open 2026” nastupilo je više...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Prevoznici dali rok institucijama do septembra ili slijedi masovni odlazak iz BiH

Konzorcijum Logistika Bosne i Hercegovine obavijestio je javnost da ključna pitanja i...

IstaknutoSport

“Zmajevi” uz puno “Koševo” idu na Mundijal

Nogometni / Fudbalski savez Bosne i Hercegovine saopštio je da su sve...

SvijetVijesti

Napadač iz Washingtona priznao ko mu je bio meta u pucnjavi u Bijeloj kući

Napadač na osiguranje Bijele kuće priznao je policiji da su meta napada...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

IGK oštro osudio kontroverznu kartu podjele BiH koja je predstavljena u Zagrebu

Institut za istraživanje genocida Kanada (IGK) istakao je da se radi o...

Bosna i HercegovinaVijesti

Imate iskustvo, ali ne i diplomu? Evo kako ga možete pretvoriti u ECTS bodove

Univerzitet u Sarajevu organizator je APEL okruglog stola koji će biti održan...

Crna HronikaIstaknuto

Nakon nesreće na neispravnom toboganu osmogodišnjak ostao bez prsta

U Brezi je 16. aprila došlo do teške nesreće na jednom dječijem...

SvijetVijesti

Kardinal Puljić: U BiH “puno kuharica, a preslan ručak”

Drugi je dan TradFesta u Zagrebu, manifestacije koja okuplja domaće i inozemne...