Početna Bosna i Hercegovina Tijela stradalih u Posušju prevezena u Mostar na obdukciju

Tijela stradalih u Posušju prevezena u Mostar na obdukciju

15

Tijela stradalih u mjestu Tribistovo prevezena su na Odjel patologije Sveučilišne kliničke bolnice (SKB) Mostar gdje će biti izvršena obdukcija, nakon koje će biti više detalja o uzroku nesreće koja se noćas dogodila u općini Posušje.

“Izvršenim uviđajem je utvrđeno da se najvjerovatnije radi o gušenju, a po nalogu dežurnog kantonalnog tužitelja u Širokom Brijegu, smrtno stradale osobe su prevezene na Odjel patologije SKB Mostar gdje će biti izvršena obdukcija, nakon koje će, a eventualno i drugih potrebnih vještačenja, biti poznat uzrok smrti”, potvrdili su za Fenu iz Uprave policije MUP-a ZHK-a.


Nezapamćena tragedija dogodila se noćas u vikendici u mjestu Tribistovo kod Posušja, gdje su četiri ženske i četiri muške osobe, svi 2001. godište, slavile Novu godinu.

Bez svijesti su ih jutros u vikendici zatekli susjedi koji su odmah pozvali policiju, a nakon očevida utvrđeno je da je svih osam osoba mrtvo.

Izraze sućuti u povodu tragedije u Posušju uputili su mnogobrojni domaći i strani predstavnici, a na teritoriju cijele BiH proglašeni su Dani žalosti.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK pokreće najveću izbornu reformu: Šta se mijenja na biračkim mjestima

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine najavila je početak uvođenja novih izbornih...

Sport

Kerim Alajbegović je najbolji debitant austrijske Bundeslige!

Mladi bosanskohercegovački fudbaler Kerim Alajbegović dobio je veliko priznanje nakon sjajne sezone...

Grad Visoko / Foto: visokoin.com
VijestiVisoko

U Visokom pretežno oblačno vrijeme

U Bosni i Hercegovini prijepodne pretežno oblačno vrijeme sa kišom. U drugoj...

Bosna i HercegovinaCrna HronikaVijesti

Amiru Pašiću Faći pritvor produžen za još dva mjeseca

Na prijedlog Tužilaštva Kantona Sarajevo, Općinski sud u Sarajevu je za još...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Drama u Kaknju: Oštećen gromobran koji u sebi ima radioaktivni sadržaj

U Kaknju se odvijala prava drama kada je uslijed rušenja zgrade došlo...

Visoko

Visoko ugostilo učenike i profesore iz Istanbula

Gradonačelnik Mirza Ganić danas je imao čast ugostiti 25 učenika i profesora...

Crna HronikaVisoko

Visoko: Uhapšen muškarac zbog posjedovanja droge

Dana 07.05.2026. godine, u 02,40 sati, u mjestu Dobrinje, od strane službenika...

Sport

Sprema se senzacionalna razmjena vozača između dvije F1 ekipe?

Australac Oscar Piastri mogao bi zamijeniti Maxa Verstappena u Red Bullovoj ekipi...