Početna Bosna i Hercegovina Tim GSS Ilidža pronašao nestalog dječaka na Stojčevcu

Tim GSS Ilidža pronašao nestalog dječaka na Stojčevcu

34

Ekipa GSS-a Ilidža, koja je bila uključena u potragu za nestalim Emirom Rastoderom, uspješno je obavila zadatak budući da su uspješno pronašli ovog dječaka.

“Na poziv MUP KS – Ilidža koje je kontaktirala porodica nestalog Emira, primamo poziv za pomoć u potrazi za Emirom koji je zadnji put viđen na lokalitetu ratnog puta prema Igmanu.

U 18:00h naše ekipe kreću iz baze prema zbornom mjestu Stojčevac gdje se brzim pregledom karte lokaliteta i informacijama koje su bile dostupne u tom trenutku timovi upućuju u pretragu terena.

U međuvremenu na naš poziv u potragu se uključuju i timovi @gss.kantonasarajevo među kojima prvi na teren ulaze timovi @gss.trebevic i @gss.trnovo dok su timovi @gssilijas , @gss.hadzici i @gss.novigrad.sarajevo bili u stanju pripravnosti da izađu ma teren ukoliko bi potraga ušla dublje u noć.

Nakon 2h pretrage terena, jedan od naših timova uočava nestalog Emira u šumi nedaleko od spomenika Francuzima, vidno dezorjentisanog, pothlađenog i iscrpljenog.


Nakon inicijalnog zbrinjavanja uz pomoć druga dva tima koja su upućena na lokalitet sa transportnim sredstvom, pronađeni Emir je prebačen na Stojčevac gdje je predan ekipi Hitne medicinske pomoći na pregled te nakon toga konačno ujedinjen je sa porodicom.

Akcija potrage završila je u 21:30h.

Uz timove @gss.kantonasarajevo, stanice @gss.trnovo , @gss.trebevic, zahvaljujemo se Operativnom centaru Civilne zaštite @opcina_ilidza koji su izašli na teren i stavilo tehničko-materijalna sredstva na raspolaganje, Operativnom centru Civilne zaštite Kantona Sarajevo koji su također ustupili svoja sredstva na raspolaganje timovima na terenu, ekipama MUP KS iz stanice Ilidža koji su čitavo vrijeme bili u pratnji GSS ekipa i osigurali nesmetan rad i sigurnost ekipa na terenu, ekipi Hitne medicinske pomoći na profesionalnom prihvatu i zbrinjavanju pronađenog Emira kao i porodici na apsolutnom povjerenju da ćemo pronaći Emira i vratiti ga njima u zagrljaj te svim civilima koji su se našli na raspolaganju našim timovima.

U potrazi na terenu učestvovalo je više od 40 spasioca iz čitavog @gss.kantonasarajevo dok je na raspolaganju u slučaju potrebe bilo još 30tak tragača-spasioca”, rečeno je iz ilidžanskog GSS-a.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nestao 13-godišnji Benjamin iz Kaknja

Već deset dana traje neizvjesnost i zabrinutost zbog nestanka 13-godišnjeg Benjamina iz...

SvijetVijesti

Palestinci traže da dogovor o primirju obuhvati palestinske teritorije

Palestinsko ministarstvo vanjskih poslova pozvalo je u srijedu na prekid vatre koji...

Magazin

Post Malon najavio album s 40 pjesama

Slavni muzičar Post Malon je oduševio obožavatelje nakon što je objavio spisak...

SportVisoko

RK Bosna slavila u efikasnom meču, Berin Keso postigao 12 golova

Rukometaši Bosne ostvarili su novu važnu pobjedu u utakmici prepunoj pogodaka, nakon...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Željko Mitrović kupio sarajevsku televiziju, najavio širenje u BiH

Željko Mitrović, vlasnik Pinka, kupio je novu televiziju u Bosni i Hercegovini....

SvijetVijesti

Netanjahu ponovo prijeti Iranu

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je u srijedu da je Izrael i...

Visoko

Nesvakidašnja krađa u Visokom: Iz kuće ukradena hrana, posuđe i plinska boca

Dana 07.04.2026. godine, u 12,50 sati, u mjestu Gornja Zimča, od strane...

Magazin

EXIT festival iz Novog Sada prelazi na crnogorsku obalu

Jedan od najvećih svjetskih glazbenih festivala EXIT ove će se godine održati...