Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Tragedija na poslu: Poginuo radnik Euroasfalta na izgradnji Koridora Vc na dionici Tešanj – Lepenica

Tragedija na poslu: Poginuo radnik Euroasfalta na izgradnji Koridora Vc na dionici Tešanj – Lepenica

39

Tridesetdevetogodišnji radnik sarajevske kompanije Euroasfalt na izgradnji autoputa Koridora Vc, na dionici Tešanj – Lepenica, poginuo je danas oko 10.55 sati u prevrtanju dizalice, potvrdio je Feni portparol Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona (MUPZDK) Samir Valentić.

“Dizalica je bila dovezena na “labudici”, a radnik inicijala I.I. iz Lukavca, rođen 1984. godine, trebao je da je spusti sa “labudice”. U prevrtanju dizalice smrtno je stradao, dok nije bilo drugih povrijeđenih”, kazao je Valentić.

Uviđaj će izvršiti službenici Policijske stanice Tešanj i kantonalni inspektor zaštite na radu, a po nalogu dežurnog kantonalnog tužioca Tužilaštva ZDK-a.

Načelnik Općine Tešanj Suad Huskić precizira kako se nesreća dogodila u naseljenom mjestu Tešanjka te da je dizalica skliznula sa “labudice”, u čijoj se blizini nalazio radnik koji je poginuo.

“Stvarno mi je žao poginulog čovjeka te izražavam duboko saučešće njegovoj porodici. Opći je utisak da je ovo vrlo specifična trasa, koja prolazi kroz veliki broj naseljenih mjesta, ali nemoguće je i zaustaviti život. Jutros sam poslao svog saradnika da razgovara sa šefovima gradilišta o sigurnosti pješaka, a posebno učenika koji prolaze svakodnevno tom trasom. Sada nas je zatekla vijest o pogibiji ovog čovjeka”, kazao je Huskić.

Najavio je da će tražiti novi sastanak s izvođačima, nadzornim organima i investitorima radova te lokalnim institucijama o sigurnost građana uz gradilište te saobraćajnice.

Možda vas zanima

CIK BiH upisao još četiri osobe na spisak za glasanje van BiH

Centralna izborna komisija (CIK) BiH donijela je danas, 13. avgusta, odluku o...

Evropa se najbrže zagrijava na svijetu, šta je razlog

Cijeli svijet postaje sve topliji, ali Evropa se zagrijava dvostruko brže od...

Pripadnici Deminerskog bataljona OS BiH pružili pomoć učesnicima saobraćajne nezgode

Pripadnici Deminerskog bataljona Brigade taktičke podrške Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, vodnik...

Počeli radovi u Novobrdskoj ulici: Nakon kolektora slijedi sanacija 600 metara puta

U gornjem dijelu Novobrdske ulice u MZ Stari Grad počeli su radovi...

Sutra će biti isplaćen regres za oko 8.300 zaposlenih u institucijama i ustanovama u ZDK

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona izvršilo je sve neophodne radnje za sutrašnju isplatu...

Zatvorenik iz Visokog preminuo u bolnici nakon pokušaja samoubistva

Enver Burić zvani Braco (48) iz Visokog preminuo je u Kantonalnoj bolnici...

“Tojota” povlači 655.000 vozila zbog greške na displeju

Proizvođač automobila “Tojota” potvrdio je da povlači sa tržišta oko 655.000 vozila...

Sjajna Lana Pudar u polufinalu Evropskog prvenstva

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nastavila je nastupe na Evropskom prvenstvu plasmanom...