Početna Bosna i Hercegovina Tragedija u BiH: Žena (38) izvršila samoubistvo

Tragedija u BiH: Žena (38) izvršila samoubistvo

68

U utorak, 17. septembra 2024. godine oko 21:45 sati, policijska stanica Lukavac je zaprimila prijavu da je ženska osoba rođena 1986. godine iz Lukavca izvršila samoubistvo vješanjem.

Ova informacija je potvrđena iz Operativnog centra MUP TK za portal Radiosarajevo.ba, a navedeni su inicijali ženske osobe – M.S.

Po prijavi su postupili policijski službenici policijske stanice Lukavac, koji su potvrdili navode prijave, o čemu je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona.

Potrebne mjere i radnje poduzeli su policijski službenici Policijske uprave Lukavac, prema uputama kantonalnog tužioca.

Ako kod nekoga primijetimo suicidalne namjere, nužno i ljudski je reagovati. Razgovor i podrška mogu biti okidač da osoba potraži pomoć i ne postane samo još jedna u nizu vijesti crne hronike.

Građanima Kantona Sarajevo, svakim danom od 7.30 do 20 sati, na usluzi je pet telefonskih linija za psihološku pomoć, koji pružaju stručnjaci u Centru za mentalno zdravlje JU Dom zdravlja KS.

Građani se mogu javiti na ove brojeve: 062 378 681; 062 378 827; 062 197 603; 062 378 992; 062 379 958.

Nevladina organizacija Islamic Relief BiH također je omogućila besplatnu psihološku podršku i savjetovanje putem aplikacija Viber / Skype na broj: 062 911 477, svakim radnim danom u terminu od 09:00 do 15:00 sati.

Udruženje Nova generacija RS otvorila je besplatnu savjetodavnu liniju koja je u funkciji od 12. marta, a možete zvati na takozvani Plavi telefon 080/05 03 05.

Možda vas zanima

BiznisIstaknuto

Radnici zeničke Željezare na koljenima, može li se spasiti ono što je ugašeno?

Radnici Nove željezare Zenica, nakon što su prekjučer počeli proteste ispred upravne...

Biznis

Potpisan kolektivni ugovor u FBiH: Satnica ne može biti niža od 6.37 KM

U Gračanici je danas, 3. juna, potpisan Kolektivni ugovor o pravima i...

Sport

Navijač dobio odobrenje FIFA-e: Ljiljani će se vijoriti na utakmicama BiH

Navijač Sanel Babić dobio je zeleno svjetlo od Svjetske fudbalske asocijacije (FIFA)...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK prijavljuje Snagu naroda tužilaštvima zbog masovnih falsifikata potpisa

Političkom subjektu “Snaga naroda – Ramo Isak” odobreno je učešće na predstojećim...

IstaknutoSvijet

Najkrvaviji napad od početka rata, Međunarodni aerodrom u Kuvajtu razoren

Ministarstvo odbrane Kuvajta ranije danas je potvrdilo da je Međunarodni aerodrom Kuvajt...

Crna HronikaIstaknuto

Državljanin BiH među osumnjičenima za šverc tona duhana i više milijuna cigareta

Uskok je nakon policijske prijave pokrenuo istragu protiv deveteročlane međunarodne skupine koju...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK odbio prijavu Snage naroda za državni nivo zbog krivotvorenih potpisa

Centralna izborna komisija BiH je danas nastavila postupak ovjere prijava političkih subjekata...

Crna HronikaIstaknuto

Žena u Zavidovićima izbodena nožem, napadač uhapšen

Dežurni medicinski tehničar Službe hitne medicinske pomoći Zavidovići prijavio je jučer u...