Početna Sport Tuka peti u trci na 800 metara u poljskom Olsztynu

Tuka peti u trci na 800 metara u poljskom Olsztynu

25

Bosanskohercegovački srednjeprugaš Amel Tuka nastupio je sinoć u trci na 800 metara Memorijalu “Zbigniewa Ludowichowskiego” u poljskom Olsztynu, na kojem je zauzeo peto mjesto.

Tuka je sinoć ovu dionicu istrčao u vremenu 1:47.80, a pobijedio je Poljak Mateusz Borkowski s vremenom 1:45.99. Drugi je bio Japanac Mikuto Kaneko s 1:46.01, a treći, također Japanac, Yukishi Ishi s 1:46.72.

Bh. najbolji atletičar svih vremena nastavlja borbu za ispunjenje norme za nastup na Svjetskom prvenstvu u Tokyu, koje će se održati od 13. do 21. septembra, što bi bio veliki poduhvat za atletičara koji je ušao u 35. godinu života.


Tuka sa svjetskih prvenstava na otvorenom ima bronzu iz 2015. godine iz kineskog Pekinga te srebro iz katarske Dohe iz 2019. godine.

Za sada je od bh. atletičara pravo nastupa osigurao samo Mesud Pezer u bacanju kugle, koji će nastupiti po rejtingu, dok Tuki preostaje da istrči normu – koja za 800 m iznosi 1:44.50 ili da na rejting listi bude među 56. svjetskih srednjeprugaša u svojoj disciplini.

Tuka je ovu dionicu ove sezone najbrže trčao u vremenu 1:44.91.


Možda vas zanima

Crna HronikaIstaknuto

Pretresi na području Olova i Vareša, uhapšene tri osobe

Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona (MUP ZDK) danas...

Sport

Rasprodate ulaznice putem FIFA portala za navijače Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu

Nogometni savez Bosne i Hercegovine obavijestio je javnost da su rasprodate sve...

Bosna i HercegovinaVijesti

Poskupljuje plin u Federaciji BiH

Energoinvest je uputio Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije zahtjev za davanje...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Čelična industrija u BiH pred gašenjem: Nova Željezara Zenica ima sirovina za još samo 20 dana

Sindikat metalaca Federacije Bosne i Hercegovine i Sindikat Nove željezare Zenica upozorili...

Bosna i HercegovinaVijesti

U Banju Luku stiže sin američkog predsjednika

Sin američkog predsjednika Donald Tramp Džunior (Trump Jr.) dolazi sutra u Banju...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Sejo Brajlović odustao od puta na SP i donirao 10.000 KM djeci sveštenika

Najpopularniji bh. ugostitelj Sejo Brajlović donirao je 10.000 KM za djecu sveštenika...

BiznisVijesti

Cijene goriva konstantno rastu: Na nekim pumpama 4 KM

Cijene goriva u Republici Srpskoj konstantno rastu, a na jednoj pumpi u...

InternetTehno

Meta i Ray-Ban predstavili nove pametne naočare za dioptriju (VIDEO)

Meta širi ponudu svojih pametnih naočara, a novi Ray-Ban modeli namijenjeni su...