Početna -Najčitanije Turisti okupirali Bosanske piramide

Turisti okupirali Bosanske piramide

64

Stotine Bosanaca i Hercegovaca došli su u posjetu Bosanskoj dolini piramida u subotu 4. jula 2015. i dali punu podršku naporima Fondacije “Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” u istraživanju prvih europskih piramida.

Nakon turneje po SAD i Meksiku koja je završila 3. jula dr. Semir Osmanagić je došao u Visoko i pozvao sve zainteresirane da posjete Podzemne tunele Ravne i Bosansku piramidu Sunca. Na poziv su se odazvali brojni profesori, inžinjeri, ljekari, predstavnici nevladinih udruženja, studenti, bh. dijaspora iz Brčkog, Mostara, Banja Luke, Zavidovića, Doboja, Bihaća, Sarajeva, Zenice, Tuzle i drugih gradova.


Sunčani ljetni dan je pratio sve učesnike subotnje avanture. Osvježenje je 250 posjetilaca našlo u prahistorijskim podzemnim tunelima gdje ih je sa osmjehom dočekalo deset akreditiranih vodiča Fondacije. Oduševljeni viđenim nastavili su obilazak na betonskim blokovima sjeverne strane piramide Sunca. U petosatnom vođenju dr. Osmanagić im je iscrpno govorio o hronologiji istraživanja, te svrsi piramida u BiH i u svijetu.

Kraj obilaska svi su završili velikim pljeskom upućenim ne samo osnivaču Fondacije već i cjelokupnom timu okupljenom oko ovog istraživanja.


Možda vas zanima

Visoko

Pretežno oblačno vrijeme danas u Visokom uz intervale sunca

U Visokom danas preovladava pretežno oblačno vrijeme uz povremene sunčane intervale tokom...

SvijetVijesti

Vrh beogradske policije povezan je s mafijaškim klanovima: Vučić nudi svoju verziju istine

Srbija je suočena s velikim političko-policijskim skandalom nakon što je otkriveno da...

Bosna i HercegovinaVijesti

Brčko: Uklonjen natpis “Srpska kuća” sa objekta bivše kockarnice

Sa objekta bivše kockarnice u Brčkom danas je uklonjen sporni natpis „Srpska...

Foto: Screenshot YouTube
Visoko

Mladi fudbaleri FK “Čaja” ponovo predstavljaju Visoko na UEFA turniru u Holandiji

Ekspedicija Fudbalskog kluba “Čaja” iz Visokog otputovala je u Holandiju, gdje će...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bivši radnici Krivaje pred zgradom Vlade FBiH, traže rješenja za njihov status

Bivši radnici Krivaje iz Zavidovića danas su se okupili ispred zgrade Vlade...

Bosna i HercegovinaVisoko

Igor Stojanović posjetio Hram Svetog Prokopija u Visokom

Igor Stojanović posjetio je Hram Svetog velikomučenika Prokopija u Visokom, jedan od...

Vijesti

Delić podnio krivičnu prijavu protiv Amidžića zbog širenja mržnje i vrijeđanja Bošnjaka

Federalno ministarstvo rada i socijalne politike podnijelo je Federalnom tužilaštvu krivičnu prijavu...

Biznis

Nova Klas tjestenina: Kada domaći kvalitet inspiriše vrhunske kuhare

Miris domaće kuhinje često ne dolazi iz komplikovanih recepata, nego iz jednostavnih...