Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Tužilaštvo TK: Starica na Ozrenu nije ubijena, pozlilo joj, pala je i preminula od povreda vrata

Tužilaštvo TK: Starica na Ozrenu nije ubijena, pozlilo joj, pala je i preminula od povreda vrata

18

Prema preliminarnim rezultatima obdukcije, koje je vještak sudske medicine usmeno saopćio dežurnom tužiocu, smrt starice Jelene Pejić (rođene 1949. godine), čije tijelo je pronađeno u porodičnoj kući na Ozrenu, nije nastupila kao posljedica primjene sile neke druge osobe i ne radi se o ubistvu, kazao je Admir Arnautović, portparol Tužilaštva Tuzlanskog kantona.

– U nalazu i mišljenju obducenta se navodi da je starici, koja je teški srčani bolesnik, pozlilo, da je pala i da je smrt posljedica povrede koju je nakon pada zadobila u predjelu vrata. Također, i drugi do sada pribavljeni dokazi tokom istrage ne upućuju da se radi o smrti koja je nastupila kao posljedica djelovanja druge osobe – kazao je Arnautović.


Dodao je da istražni organi provode detaljnu istragu te da će svi važni detalji biti objavljeni sutra tokom dana.

– Posebno apelujemo na različite političke i druge aktere, kao i pojedine medije, da se suzdrže od iznošenja netačnih informacija i da provođenje istrage, i objavljivanje zvaničnih inforrmacija o reultatima istrage, prepuste nadležnom tužilastvu i policiji. Ovako samo izazivaju konfuziju u javnosti – naglasio je Arnautović.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Posao nabavke novih tehnologija na izborima dobio Smartmatic

Centralna izborna komisija (CIK) BiH je kao najpovoljniju izabrala kompaniju Smartmatic iz...

Bosna i HercegovinaVijesti

Bakir Izetbegović: Fadil Novalić je dobar na svakoj poziciji, ali ne želi biti kandidat za Predsjedništvo BiH

Bakir Izetbegović, predsjednik Stranke demokratske akcije (SDA), u jednom od posljednjih intervjua...

SvijetVijesti

Cijena nafte porasla na 112 dolara po barelu

Cijena nafte porasla je na 112 dolara po barelu nakon što su...

VijestiVisoko

Ministar unutrašnjih poslova ZDK Emir Vračo čestitao Ramazanski bajram

U ime Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona i u svoje lično ime...

Bosna i HercegovinaVijesti

EU i UNICEF podržali obnovu vrtića u Ljubuškom i širom BiH

Dječji vrtić Ljubuški uspješno je sudjelovao u projektu unapređenja predškolskih ustanova koji...

IstaknutoSvijet

Posljednja zora Ramazana donijela kišu i radost u Mekku

Preplavljeni radošću, muslimanski vjernici molili su se sinoć na kiši koja je...

Visoko

Grad Visoko nagradio najbolje studente – prijem za dobitnike priznanja Studiosus Ingeniosus Universitatis

Gradonačelnik Mirza Ganić i predsjedavajući Gradskog vijeća Almir Ljeskovica upriličili su prijem...

Grad Visoko - Foto: visokoin.com
Visoko

Ugostitelji, pažnja! Otvoren poziv za korištenje javnih površina u Visokom

Na osnovu Statuta Grada Visoko („Službeni glasnik Grada Visoko“, broj: 10/21) i...