Tuzla City nakon šest sezona ispala iz elitnog ranga bh. nogometa

Nogometaši Tuzla Cityja su nakon pretposljednjeg kola Wwin lige Bosne i Hercegovine i zvanično napustili društvo najboljih.

Tuzlaci su poraženi u Mostaru od Zrinjskog rezultatom 4:0 te su tako kolo prije kraja ostali bez teoretskih šansi za ostanak u društvu najboljih.

Ušli su u viši rang u sezoni 2017/2018 kao Sloga Simin Han da bi sada ispali iz društva najboljih kao Tuzla City budući da su u međuvremenu promijenili ime.

Plemići su u vodstvo došli već u 13. minuti susreta kada je pogodio Mario Ćuže da bi rezultat prvog dijela postavio Nardin Mulahusejnović u 43. minuti sa jedanaest metara.

Igrala se 60. minuta kada je Mario Ćuže postigao drugi gol da bi konačan rezultat utakmice postavio Matija Malekinušić 12 minuta poslije.