Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika U akciji “Insajder” u Banjaluci pronađeno oko 27 kilograma marihuane

U akciji “Insajder” u Banjaluci pronađeno oko 27 kilograma marihuane

16

U okviru akcije “Insajder” pronađeno je 27 kilograma droge i uhapšene su dvije osobe.

Službenici Policijske uprave Banjaluka uhapsili su J.G. i S.Ž., oba iz Banjaluke, zbog postojanja osnova sumnje da su počinila krivično djelo neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga.

Na osnovu naredbe Okružnog suda u Banjaluci, a uz prethodnu saglasnost postupajućer tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka danas su izvršeni pretresi na više lokacija na području grada Banjaluka.

U okviru akcije pronađeno i oduzeto ukupno oko 27 kilograma zelene biljne materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu marihuanu automobil mercedes, mobilni telefoni kao i drugi predmeti koji se dovode u vezu sa izvršenjem krivičnog djela.


Određene aktivnosti u okviru akcije su u toku, a sve mjere i radnje realizuju se pod nadzorom Okružog javnog tužilaštva Banjaluka i Okružnog suda Banjaluka.

Nakon završene kriminalističke obrade uhapšeni će uz Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu biti predati u nadležnost postupajućeg tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka.

Jedan od uhapšenih je i Jovica Grujić koji je od ranije poznat policiji a hapšen je i u slučaju ubistva Dejana Kostića Dele u januaru ove godine. Drugi uhapšeni je taksista Stanoje Žutić, potvrđeno je “Nezavisnim novinama”.


Možda vas zanima

Magazin

Teodora Džehverović, Peđa Jovanović, Milica Pavlović, Inas i Tropico Band stižu na Bjelašnicu 13. i 14. februara

Bjelašnica napokon dobija vrhunski muzički događaj koji će dodatno obogatiti ponudu ove...

Sport

United nastavlja da melje, upisao je i četvrtu pobjedu u nizu

U prvoj utakmici 25. kola Premier lige Manchester United je savladao Tottenham...

Crna Hronika

Put za planinare završio tragedijom, Goraždani oplakuju stradalu planinarku

Za goraždanske planinare, članove Planinarskog kluba “Goražde–Maglić”, put na memorijalni planinarski pohod...

Visoko

Meldina Ugarak u Podcastu “Visoki”: Od Malezije do javnog i društvenog angažmana

Pred vama je nova epizoda serijala Biznis priče Podcasta “Visoki”, koji donosi...

Crna Hronika

Pijan autom niz stepenice Tržnice: Uhapšen 26-godišnjak iz Banjaluke

Vozač mercedesa uhapšen je nakon što se automobilom spustio niz stepenice na...

Bosna i HercegovinaVijesti

Raif Terzić (4) ipak neće biti deportovan, ostaje sa porodicom

Švedska je odlučila da četverogodišnji Raif Terzić ipak ostane sa svojom porodicom...

IstaknutoMagazin

Zdravko Mamić ljubio ruku Ceci na koncertu na Jahorini

Srbijanska pjevačica Svetlana Ceca Ražnatović sinoć je održala drugi po redu od...