Početna Biznis U BiH blokirano 100.820 računa poslovnih subjekata

U BiH blokirano 100.820 računa poslovnih subjekata

20

Centralna banka Bosne i Hercegovine (CBBiH) objavila je ažurirani popis blokiranih računa poslovnih subjekata u BiH

U novom izvještaju o blokiranim računima u Jedinstvenom registru računa CBBiH navedeno je da je u BiH krajem marta bilo blokirano 100.820 računa poslovnih subjekata te da 54.681 firma ima blokiran bar jedan račun.

U odnosu na prethodni mjesečni izvještaj (kraj februara), broj blokiranih računa poslovnih subjekata smanjen je za osam, a broj firmi koje imaju bar jedan blokiran račun povećan je za 43.


U novom izvještaju, koji sadrži 4.046 stranica , pobrojani su poslovni subjekti iz svih sfera društvenog života, od privrednih preduzeća, prodavnica, frizerskih salona, benzinskih pumpi, apoteka, ordinacija, kafića i restorana, do raznih agencija, zadruga, firmi. Na ovom popisu se nalaze i rudnici, mjesne zajednice, općine, sportski savezi.

U prvom izvještaju Centralne banke BiH, objavljenom početkom novembra 2012. godine, broj blokiranih računa poslovnih subjekata u BiH iznosio je 58.038, dok su 35.694 firme imale bar jedan blokiran bankarski račun.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Semir Efendić ostaje na čelu Stranke za BiH

Semir Efendić ostaje predsjednik Stranke za Bosnu i Hercegovinu. Efendić, koji je...

SvijetVijesti

Orban pred gubitkom vlasti nakon 16 godina

U Mađarskoj se u nedjelju održavaju parlamentarni izbori koji se u velikoj...

Crna HronikaIstaknutoVisoko

Tragedija kod Visokog: Poginuo 16-godišnjak nakon slijetanja s motocikla

Teška saobraćajna nesreća sa smrtnim ishodom desila se danas, 11. aprila, kod...

Visoko

Privremena obustava saobraćaja u Visokom zbog obilježavanja Dana Armije RBiH

Obavještava se javnost da će, na zahtjev JOB “Unija veterana” Grada Visoko,...

Sport

Edina Džeku u Beogradu dočekala lijepa poruka na tanjiru

Edin Džeko je posljednjih dana u Beogradu, a tamo se još jednom...

Bosna i HercegovinaVijesti

Rekordna poskupljenja goriva u BiH: Cijena dizela viša od 4 KM

Cijene goriva u Bosni i Hercegoviia nastavljaju bilježiti rast, a jutros su...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Stiže novo povećanje penzija u FBiH, ko će koliko dobiti?!

Premijer bosanskohercegovačkog entiteta Federacija BiH Nermin Nikšić najavio je novo povećanje penzija...

Magazin

Vesna Zmijanac odgovorila kolegici: Ja sam žena boem, može mi se

Vesna Zmijanac se oglasila nakon što ju je javno kritikovala pjevačica Zorica...