Početna Bosna i Hercegovina U BiH za korupciju prijavljeno 106 sudija i tužilaca

U BiH za korupciju prijavljeno 106 sudija i tužilaca

41

Prema odluci Kancelarije disciplinskog tužioca Visokog sudskog i tužilačkog savjeta sudija Suda BiH Azra Miletić suspendovana je do kraja istrage. N1 saznaje, samo u protekle dvije godine Ured disciplinskog tužioca zaprimio je 106 pritužbi na koruptivno ponašanje, no tek manji broj prijava je riješen.

Azra Miletić privremeno je udaljena od vršenja dužnosti sudije Suda Bosne i Hercegovine do okončanja istrage. Šta će biti sa predmetom Ramo Brkić i drugi za koji je danas trebala saopćiti navodno oslobađajujuću presudu, za što je prema policijskoj istrazi primila mito, nije poznato. U međuvremenu je saslušana.


“Sutkinja Miletić je provela 24 sata u SIPA-i. Sada je pod nadležnosti Tužilaštva BiH. Kao i svako i ona ima pravo braniti se šutnjom. Ona je to pravo iskoristila”, rekla je njena advokatica Edina Rašidović.

Tužilaštvo navodno provjerava postupanje sutkinje Miletić u kojima se kao branilac pojavljivala Vasvija Vidović, koju je uhapšena sutkinja prvobitno angažirala kao svoju braniteljicu. Vidović će narednih dana biti saslušana u svojstvu svjedoka.

Sporni su navodno i predmeti Miloša Stupara i Harisa Čauševića. U sudu BIH ipak podsjećaju da “Zakon o krivičnom postupku predviđa ponavljanje postupka samo u slučaju ako osuđeni ima pravni interes da zahtijeva oslobađaujuću presudu”.


Možda vas zanima

Visoko

Pretežno oblačno vrijeme danas u Visokom uz intervale sunca

U Visokom danas preovladava pretežno oblačno vrijeme uz povremene sunčane intervale tokom...

SvijetVijesti

Vrh beogradske policije povezan je s mafijaškim klanovima: Vučić nudi svoju verziju istine

Srbija je suočena s velikim političko-policijskim skandalom nakon što je otkriveno da...

Bosna i HercegovinaVijesti

Brčko: Uklonjen natpis “Srpska kuća” sa objekta bivše kockarnice

Sa objekta bivše kockarnice u Brčkom danas je uklonjen sporni natpis „Srpska...

Foto: Screenshot YouTube
Visoko

Mladi fudbaleri FK “Čaja” ponovo predstavljaju Visoko na UEFA turniru u Holandiji

Ekspedicija Fudbalskog kluba “Čaja” iz Visokog otputovala je u Holandiju, gdje će...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bivši radnici Krivaje pred zgradom Vlade FBiH, traže rješenja za njihov status

Bivši radnici Krivaje iz Zavidovića danas su se okupili ispred zgrade Vlade...

Bosna i HercegovinaVisoko

Igor Stojanović posjetio Hram Svetog Prokopija u Visokom

Igor Stojanović posjetio je Hram Svetog velikomučenika Prokopija u Visokom, jedan od...

Vijesti

Delić podnio krivičnu prijavu protiv Amidžića zbog širenja mržnje i vrijeđanja Bošnjaka

Federalno ministarstvo rada i socijalne politike podnijelo je Federalnom tužilaštvu krivičnu prijavu...

Biznis

Nova Klas tjestenina: Kada domaći kvalitet inspiriše vrhunske kuhare

Miris domaće kuhinje često ne dolazi iz komplikovanih recepata, nego iz jednostavnih...