U četvrtak i petak privremena zabrana saobraćaja kroz Gračanicu

52

Na osnovu člana 13. stav 4. i člana 43. Zakona o cestama FBiH („Službene novine FBiH“, broj: 12/10, 16/10 i 66/13), člana 11. Odluke o organizaciji i sigurnosti saobraćaja na cestama na području općine Visoko („Službeni glasnik općine Visoko“, broj: 6/09, 1/17, 10/18, 5/21 i 6/21), člana 30. Statuta Grada Visoko („Službeni glasnik Grada Visoko“ broj: 10/21) i člana 200. Zakona o upravnom postupku („Službene novine FBiH“, broj: 2/98, 48/99 i 61/22), po službenoj dužnosti, Gradonačelnik d o n o s i:

R J E Š E NJ E

1. Radi izvođenja radova na realizaciji Ugovora – Sanacija i održavanje lokalnog puta Gračanica do Goruše, uvodi se zabrana saobraćaja za sva motorna vozila na dionici ceste Gračanica – Goruša, kroz naselje Gračanica i to:

– u četvrtak 30.03.2023. godine privremena zabrana saobraćaja, u periodu zabrane saobraćaja sva motorna vozila se usmjeravaju na alternativni pravac Breza – Prhinje – Goruša koji će biti prohodan za sva vozila od 10:00 sati i

– u petak 31.03.2023. godine, potpuna obustava saobraćaja.

2. Zadužuje se izvođač radova “ADO-TRANS” d.o.o. Visoko da postavi privremenu saobraćajnu signalizaciju na lokaciji iz tačke 1. ovog rješenja, a prema Pravilniku o saobraćajnim znakovima i signalizaciji na cestama, načinu obilježavanja radova i prepreka na cesti i znakovima koje učesnicima u saobraćaju daje ovlaštena osoba (“Službeni glasnik BiH, broj: 16/07 i 61/07). Poslije isteka obustave saobraćaja i izvođenja radova, izvođač radovja je dužan ukloniti s javne ceste ostatke materijala, sredstva za rad, privremenu saobraćajnu signalizaciju i druge predmete postavljene za vrijeme trajanja obustave.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Nesvakidašnji slučaj u Visokom: Nakon pregleda otuđila pečat doktorice

Dana 16.07.2026. godine, u 16,05 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko...

Novcem od prodaje droga, skoro 482.000 KM, kupovali nekretnine u Doboju

U predmetu “Smagler” policija sumnjiči Daniela Popovića i Natašu Popović iz Doboja...

Izviđač u grupi C EHF Lige Evrope

Rukometaši Izviđača saznali su protivnike u grupnoj fazi EHF Lige Evrope. Voljom...

Mostar gori na 38 stepeni: Meteorolozi upozoravaju na nevrijeme

Tačno 38 stepeni izmjereno je u 13 časova u Mostaru, a visoke...

Ako iz BiH idete u Hrvatsku, zbog ovoga možete imati problem na granici

Automobili sa naknadno zatamnjenim prednjim staklima mogu imati probleme na granici BiH...

Počasno Srce Sarajeva i program ‘Posvećeno’ pripali iranskom reditelju i scenaristu Asgharu Farhadiju

U znak priznanja za izniman doprinos filmskoj umjetnosti, Asghar Farhadi primit će...

Vlada ZDK za registrovane farme goveda izdvojila 2,4 miliona KM, za pripravnike 800.000 KM

Vlada Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) usvojila je danas odluke kojim je odobreno oko...

ZZOZDK: Ugrožava se finansijska stabilnost zdravstvenog sistema

Zavod zdravstvenog osiguranja Zeničko-dobojskog kantona iskazalo je zabrinutost odlukom Vlade Federacije Bosne...