U Drinskom jezeru pronađeno tijelo Denisa Mašića iz Goražda

76

Tim za spašavanje na vodi i pod vodom Republičke uprave Civilne zaštite RS-a, u Drinskom jezeru, kod Janjinskog mosta, nizvodno od Ustiprače, danas je pronašao tijelo. Iz Uprave policije MUP-a Bosanskopodrinjskog kantona (BPK) Goražde potvrđeno je da je riječ o 24-godišnjem mladiću Denisu Mašiću iz Goražda za kojim je policija intenzivno tragala danima.

Identifikacija je obavljena od strane članova porodice, a kako navode iz kantonalnog MUP-a, obdukcija će biti obavljena u Banja Luci, nakon čega će tijelo biti vraćeno porodici.

Uviđaj su obavili pripadnici policije RS-a na čijoj tertoriji je pronađeno tijelo.

Mašić je nestao 9. septembra ove godine, njegov nestanak policiji u Goraždu prijavljen je 13. septembra, kada je počela intenzivna potraga za njim.

U potrazi su učestvovali i pripadnici Civilne zaštite iz Višegrada, spasilački tim na vodi iz Bratunca, Jedinica za podršku Uprave policije MUP-a BPK Goraždu i sve raspoložive snage Civilne zaštite te kajakaši i drugi spasilački timovi iz Goražda.

Između ostalih, proteklih dana korito Drine su pretraživala i dva tima Federalne uprave civilne zaštite uz asistenciju Jedinice za podršku Uprave policije MUP-a BPK Goražde.

Možda vas zanima

Počinje suđenje grupi koja je na Skyu ‘oprala’ u BiH 6,2 miliona

U Sudu BiH danas je, kako saznaje Raport, zakazana statusna konferencija u...

Najniža penzija u Federaciji BiH od jula će iznositi 690 KM

Upravni odbor Federalnog zavoda za penzijsko i invalidsko osiguranje donio je odluku...

Skoro pola kontrolisanih sladoleda u bh. gradu neispravno

Akcija gradske inspekcije otkrila je zabrinjavajuće podatke o kvalitetu omiljene ljetne poslastice...

Danas je zadnji radni dan za 23 doktora u Livnu, uskoro ih odlazi još

Za 23 doktora Kantonalne bolnice „Dr. fra Mihovil Sučić“ u Livnu danas...

Sladić najavljuje: Stiže nam novi toplotni val

Najpoznatiji bh. meteorolog Nedim Sladić je za Novu BH najavio kada nam...

Ustavni sud BiH kao neosnovanu odbio apelaciju Srećka Aćimovića osuđenog zbog genocida

Ustavni sud Bosne i Hercegovine odbio je kao neosnovanu apelaciju Srećka Aćimovića,...

Glumac Kerim Čutuna voditelj ceremonije otvaranja 32. Sarajevo Film Festivala

Već tradicionalno čast da vodi ceremoniju otvaranja Sarajevo Film Festivala pripada mladoj...