Početna Bosna i Hercegovina U FBiH predloženo da se od 4. maja ukine policijski sat

U FBiH predloženo da se od 4. maja ukine policijski sat

29

Federalni ministar unutrašnjih poslova Aljoša Čampara uputio je danas Federalnom štabu civilne zaštite Prijedlog o ukidanju Naredbe o zabrani kretanja građana („policijski sat“) na teritoriji Federacije Bosne i Hercegovine.

Ministar Čampara je predložio da Ukidanje zabrane kretanja građana stupi na snagu 04. maja 2020. godine navodeći da, na osnovu detaljne analize sigurnosne situacije u Federaciji BiH, cijeni kako su stečeni uslovi za potpuno ukidanje ove mjere.

Federalnom štabu civilne zaštite predložio je, ukoliko nije moguće ukidanje mjere zabrane kretanja građana 04. maja 2020. godine zbog epidemiološke situacije, u čiju analizu se kao federalni ministar unutrašnjih poslova nije upuštao, da se to početkom maja učini postepeno.

U tom slučaju ministar Čampara je predložio usvajanje izmjene Naredbe o zabrani kretanja građana na teritoriji Federacije BiH na način da se u periodu od 04. maja 2020. godine do 10. maja 2020. godine zabrani kretanja građana na području FBiH od 22:00 sati do 05:00 sati, a da se ova mjera potpuno ukine 11. maja 2020. godine.

Policijski sat u entitetu Federacija BiH uveden je 21. marta 2020. godine na preporuku ministra Čampare kao dio mjera vezanih za prevenciju širenja koronavirusa (COVID-19), saopćeno je iz Kabineta ministra.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Busta Baboon predstavio novu pjesmu i spot „Gipsy Vibes“ sniman u Visokom

Bosanskohercegovački izvođač Busta Baboon objavio je novu pjesmu i videospot „Gipsy Vibes“,...

Veliki infrastrukturni projekat u Visokom: Počela izgradnja rezervoara u Prijekom

Grad Visoko nastavlja s realizacijom kapitalnih infrastrukturnih projekata usmjerenih na unapređenje kvaliteta...

Samo u BiH: Prijavio krađu, pa na kraju njega uhapsili

Banjalučka policija podnijela je izvještaj protiv B.V. iz Laktaša zbog sumnje da...

Rad nedjeljom se vraća svugdje, pa i u BiH? – Sindikati se pozivaju na analize EU

Radnici u bosanskohercegovačkom entitetu Republika Srpska traže neradnu nedjelju. Generalni sekretar Saveza...

Zvizdić osudio pozive na saslušanje zaposlenika MC Srebrenica – Potočari

Zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Denis Zvizdić najoštrije...

Gradska uprava Visoko / Foto: Visokoin.com

Studenti, provjerite rezultate: Objavljena preliminarna lista stipendija Grada Visoko

Na osnovu raspisanog Konkursa za dodjelu stipendija redovnim studentima prvog i drugog...

U Visokom prijetio sugrađaninu smrću, policija ga odmah uhapsila

Dana 30.07.2026. godine, u 18,30 sati, u mjestu Malo Čajno, Grad Visoko,...

Penzionerima stiže povećana penzija za juli, evo kada počinje isplata

Federalni zavod za penzijsko i invalidsko osiguranje (FZ PIO) objavio je da...