U Hrvatskoj poginuo radnik iz BiH, stradao je na stravičan način

125
04.07.2014., Bjelovar, Curlovac - Hitna sluzba pomagala je drugoj Hitnoj sluzbi koja je prevozila unesrecenu osobu, odnosno drvosjecu na kojega je u sumi palo stablo. Rijec je o neuobicajenom dogadjaju koji se dogodio na livadama u Curlovcu nedaleko Bjelovara. Nakon sto su djelatnici Hitne pomoci dosli po unesrecenog po nepristupacnom terenu, na povratku su zaglavili u blatu i nisu mogli dalje voziti. U pomoc im je priskocilo drugo vozilo Hitne pomoci u koje je unesreceni prenesen i s kojim je odvezen u bolnicu. Zaglavljena kola Hitne pomoci na kraju je iz blata izvukao vozac traktora, pripadnik DVD-a Visnjevac - Curlovac. Jos uvijek nisu poznati podaci o nesreci, kao ni o stanju u kojem se drvosjeca nalazi. r"nPhoto: Damir Spehar/PIXSELL

U utorak oko 11 sati na šumskom predjelu Mačva kod Privlake nedaleko od Vinkovaca, dogodila se nesreća na radu u kojoj je smrtno stradao radnik (43) kompanije iz Gunje.

Stradali je državljanin Bosne i Hercegovine, a on je u tom dijelu šume, zajedno s drugim radnicima firme iz Gunje, obavljao radove sječe drvnih sortimenata.

Uviđajem, kojim je rukovodila zamjenica Opšinskog državnog tužilaštva Vinkovci, utvrđeno je kako je 43-godišnjak u trenutku nesreće prilikom rušenja stabla, bez znanja drugog radnika, došao u područje pada trupca, koji ga je udario u glavu i tijelo.

Prilikom prenošenja s mjesta događaja do vozila radi pružanja ljekarske pomoći, unesrećeni je preminuo.

Na mjesto događaja pristupio je i inspektor zaštite na radu Područne kancelarije Osijek.

Po nalogu zamjenka Općinskog državnog tužilaštva Vinkovci, nad tijelom 43-godišnjaka je u NMB Dr. Juraj Njavro obavljena obdukcija kojom je konstatovano kako je smrt nastupila uslied zadobijenih povreda prilikom udarca stabla. Policijski službenici će o događaju podnijeti izvještaj nadležnom državnom tužilaštvu.

Možda vas zanima

Kompanija Alternativa donirala 10.000 KM za akciju “Obrok za sve”

Kompanija Alternativa d.o.o. Sarajevo pridružila se humanitarnoj kampanji “Obrok za sve”, koju...

Vozite automobil registrovan na firmu preko granice… Znate li koje dokumente trebate imati?

Vozač službenog automobila pri prelasku granice treba imati važeći dokument za putovanje,...

Ganić: Oni koji nisu pokazali poštovanje prema 11. julu neće nastupati u Visokom

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić saopćio je da Grad Visoko neće praviti kompromise...

Postignut načelni dogovor o prelasku Alajbegovića u Atalantu

Pozitivan sastanak održan je posljednjih dana između italijanskog prvoligaša Atalante i agenata...

Iz kuće dilali kanabis, amfetamin i ecstasy, zaplijenjeno 4,4 kg droge

Općinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu protiv Enesa Ramoševca i Almedine...

Općinski sud - Visoko | Foto: Visokoin.com

Općinski sud u Visokom u prvoj polovini 2026. godine smanjio broj neriješenih predmeta za 11%

Prema statističkim podacima iz CMS-a, Općinski sud u Visokom (uključujući predmete iz...

U Općinskom sudu u Visokom održana edukacija na temu primjene Zakona o zaštiti ličnih podataka

U organizaciji Agencije za državnu službu Federacije Bosne i Hercegovine, dana 13....

Hanki Paldum uručen diplomatski pasoš BiH kao priznanje za doprinos kulturi

Hanki Paldum danas je u Ministarstvu vanjskih poslova Bosne i Hercegovine uručen...