Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika U Kalesiji uhapšen bjegunac Velimir Gurdeljević

U Kalesiji uhapšen bjegunac Velimir Gurdeljević

69

Pripadnici MUP-a Tuzlanskog kantona uhapsili su danas Velimira Gurdeljevića. Velimir Vekac Gurdeljević uhapšen je na području Kalesije. On se danima skrivao od policijskih agencija nakon što je 19. novembra ove godine organizovao oružanu pljačku zlatare u Kalesiji.

– Policijski službenici Uprave policije MUP TK-a su dana 26.11.2025.godine, oko 17.30 sati na području Kalesije lišili slobode jedno lice, V.G. (1973) , koji se dovodi u vezu sa događajem u Kalesiji od 19.11.2025.godine, (kada je počinjeno razbojništvo nad objektom zlatare u centru grada, te došlo do ugrožavanja sigurnosti). Više informacija, Uprava policije MUP TK-a saopćit će u narednom periodu – naveli su iz MUP-a TK.


Podsjetimo, nekoliko maskiranih napadača izvršilo je oružanu pljačku lokalne zlatare, a prilikom bijega oni su zapucali na policijsku patrolu koja je uzvratila paljbu, piše Istraga.ba. Tokom razmjene vatre teško je ranjen Matija Gurdeljević, koji je ubrzo preminuo.

Njegovi saučesnici, među kojima je bio i njegov rođeni brat Velemir Gurdljević, izbacili su Matijino tijelo iz automobila i ostavili ga u šumi, dok su ukradeno vozilo kojim su stigli na mjesto pljačke kasnije zapalili kako bi uklonili tragove.

Za Velimirom Gurdeljevićem bila je raspisana je potjernica i za njim su tragale sve policijske agencije u BiH.

Velimir Gurdeljević je vođa bande iz Osmaka kod Kalesije koga godinama organizira pljačke i krađe na području Zvornika i Tuzlanskog kantona.


Možda vas zanima

Visoko

Uspjeh Plesnog kluba Visoko: Emina Zahirović među najboljima na takmičenju

Mlada plesačica iz Visokog, Emina Zahirović, ostvarila je zapažen uspjeh na nedavnom...

Humanitarne akcijeVisoko

Humanitarci sa Buka posjetili starije u Kološićima kod Visokog

Humanitarci sa Buka danas su vrijeme do iftara iskoristili kako bi posjetili...

Sport

Cro Cop otkrio nevjerovatnu priču: “Ponudili su mi borbu s Francisom Ngannouom, tražio sam 20 miliona”

Jedan od najlegendarnijih MMA boraca svih vremena Mirko Filipović – Cro Cop...

SvijetVijesti

Na smrt pretukli beskućnika, jedan od napadača je maloljetan

Okružni sud u Szekszárdu odredio je u petak jednomjesečni istražni zatvor 45-godišnjem...

Sport

Bh. karatistkinja Nejra Sipović u finalu Svjetske Premijer lige u Rimu

Bosanskohercegovačka karatistkinja Nejra Sipović, članica Karate kluba Ippon Sarajevo, plasirala se u...

Bosna i HercegovinaVijesti

Foča kao crna rupa Evrope: Slavljenje zločinaca i poraz ljudskosti

Skup radikalnih fašista, četnika, kod Foče kojim se svake godine slave najgori...

Bašta kafane ''Jagoda'' (ispod platana). Arhiv: Zdenko Anotvić
Visoko

Visoko osamdesetih: Bašta Jagoda i legendarne gradske bašte koje pamtimo

U osamdesetim godinama prošlog stoljeća Visoko je imalo poseban šarm, a glavna...

Visoko

Važan projekat za mještane: Počela sanacija puta Grđevac – Poriječani

Radovi na sanaciji puta Grđevac – Poriječani danas su i zvanično počeli,...