Početna Magazin U Londonu će 20 godina nakon smrti biti podignut spomenik Lejdi Dajani

U Londonu će 20 godina nakon smrti biti podignut spomenik Lejdi Dajani

32

Princ Vilijam i njegov mlađi brat Hari naručili su u subotu postavljanje kipa s likom njihove majke, princeze Dajane uoči 20. godišnjice njezine smrti u automobilskoj nesreći u Parizu.

Kip će biti postavljen ispred palate Kenisngton, bivše rezidencije Lejdi Di, gdje sada žive princ Vilijam i njegova supruga Kejt s njihovo dvoje djece, Džordžom i princezom Šarlot.

“Dvadeset godina nakon smrti naše majke, vrijeme je da se uz kip potvrdi pozitivan uticaj koji je imala u Velikoj Britaniji i svijetu”, istaknuli su prinčevi u saopštenju. Britanski mediji su dodali da kraljica Elizabeta II. podržava taj plan.

To će biti četvrti londonski kip posvećen pokojnoj princezi. Princeza Dajana, njen partner Dodi Al-Fajed i njihov vozač Henri Paul poginuli su 31. avgusta 1997. u automobilskoj nesreći u Parizu.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com

U Visokom danas sunčano i veoma toplo

U Bosni i Hercegovini danas će biti sunčano i vruće. Vjetar slab...

Otkriveni novi detalji prevare u’ Igmanu’: Trag dijela novca vodi ka Ujedinjenim Arapskim Emiratima?

Sve policijske agencije u BiH, u saradnji s međunarodnim policijskim partnerima uključene...

Španija šalje vojsku u Ceutu nakon masovnog priliva migranata

Španija je odlučila poslati vojsku kako bi ojačala sigurnost u svojoj sjevernoafričkoj...

Nakon UEFA-e i Concacaf odbio prijedlog FIFA-e

Nakon što su svi evropski fudbalski savezi u zajedničkoj izjavi ranije u...

Beč: Maloljetnici iz BiH uslovno osuđeni, žrtve se sažalile na njih

Sud u Beču donio je osuđujuću presudu za dvoje tinejdžera, oboje 14...

Kralupi/Slatina: Nesavjesno odlaganje otpada izazvalo revolt mještana

Stanovnici Kralupi/Slatina upozoravaju na dugotrajan problem nesavjesnog odlaganja otpada pored kontejnera. Prema...

Mirza Ganić – gradonačelnik koji je uvijek uz građane Visokog

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić još jednom je pokazao da je uz svoje...

AHMETOVIĆ (Salko) BESIMA 31.07.2026. u 18:00 sati

AHMETOVIĆ (Salko) BESIMA 31.07.2026. u 18:00 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...