U Mostaru ispod Starog mosta iftarilo 1.300 postača

92

Veliki broj postača prisustvovao je, sada već tradicionalnom, iftaru na platou ispod Starog mosta u sklopu manifestacije “Ramazan u Mostaru“. Uglavnom je riječ o mladima Mostara, ali i drugih bosanskohercegovačkih gradova, a ove godine je prema riječima organizatora zabilježen rekordan broj postača ispod Starog mosta. Prisustvovali su i gosti iz Crne Gore, Hrvatske i Srbije, javlja Anadolija.

“Sretni smo, presretni, jer smo se okupili na devetom tradicionalnom iftaru ispod Starog mosta, koji je drugu godinu zaredom u organizaciji Grada Mostara, a u saradnji sa raznim institucijama – jedna od njih je i Medžlis islamske zajednice Mostar. Ponosan sam da je i večeras iftar u potpunosti iznijela omladina. Ova godina je rekordna. Povećali smo broj postača. Tu je 1.300 postača. Ovo je prva godina da imamo goste iz mnogih gradova Bosne i Hercegovine, kao i iz Hrvatske, Crne Gore i Srbije. Tu su postači iz gradova mostarskog muftiluka, te Sarajeva, Tuzle i Zenice, koji su došli u većim ili manjim grupama“, rekao je Nedim Hondo, koordinator Info servisa za mlade.

Posebno je za Hondu dragocjena činjenica da su mladi jedinstveni i da se pod okriljem vjere okupljaju i druže.

“Omladina i treba da se druži i okuplja. Drago nam je da smo u ovolikom broju večeras. Posebna je čar i ljepota kada se družimo pod okriljem vjere i Božije ljubavi. Nakon iftara će se prisutnima obratiti predsjednik Medžlisa Islamske zajednice Mostar Džafer Alić, nakon čega će nastupiti Adnan Pajević“, naveo je Hondo.

Zadovoljstvo zbog odziva postača i samog ambijenta nije skrivala ni Hana Omerika iz Mreže mladih, koja je jedna od suorganizatorica iftara.

“Ovo je moj drugi iftar, kao domaćina i organizatora. Devet godina održavamo iftar pod Starim mostom i veliko je zadovoljstvo ugostiti postače iz Mostara, Bosne i Hercegovine i šire. Pripreme započinju još prije ramazana. Prethodnih sedmica je bilo zahtjevno i izazovno. Ovo je rekordan broj – 1.300 postača. Zadovoljna sam i čast mi je biti dio ove aktivnosti i organizacije“, izjavila je Omerika.

Možda vas zanima

U BiH sutra sunčano uz umjerenu oblačnost, temperature do 32 stepena

Prema informacijama iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH danas se oblačnost postepeno smanjivala...

Gradonačelnik Londona Sadiq Khan posjetio Memorijalni centar Srebrenica

Gradonačelnik Londona Sadiq Khan danas je boravio u Memorijalnom centru Srebrenica –...

Danas isplata junskih penzija u Federaciji BiH

U skladu sa Zakonom o PIO/MIO, penzije za juni bit će isplaćene...

“Ne možemo podići ni terapiju”: Rudari Zenice, Kaknja i Breze izlaze na proteste VIDEO

Rudari Rudnika mrkog uglja Zenica, Kakanj i Breza najavili su proteste ispred...

Tragičan kraj potrage, iz Une izvučeno tijelo nestalog ribolovca, državljanina BiH

Potraga za nestalom osobom na rijeci Uni, u blizini Hrvatske Dubice, završena...

Munjevito hapšenje u BiH, Srbijanac iznajmio stan pa krao, koristio specijalni uređaj

Pripadnici Policijske uprave (PU) Prijedor uhapsili su u srijedu državljanina Srbije M....

Sladić otkrio kada stiže novi toplotni val: Do tada ćemo uživati

Nakon perioda visokih temperatura, posljednjih nekoliko dana u Bosni i Hercegovini donijeli...

WhatsApp će omogućiti korisnicima da koriste korisnička imena umjesto brojeva telefona

Korisnici WhatsAppa uskoro će moći koristiti korisnička imena umjesto brojeva telefona, saopćila...