Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika U Neretvi potonula brodica, jedna osoba poginula, druga nestala

U Neretvi potonula brodica, jedna osoba poginula, druga nestala

31

Danas oko 12 sati Policijska stanica Metković zaprimila je dojavu o nestanku dvije muške osobe, državljana Hrvatske, u dobi od 35 i 48 godina.
Na teren su odmah upućene sve hitne službe, odnosno temeljna i pomorska policija s plovilima, ronioci Interventne jedinice policije PU dubrovačko-neretvanske, vatrogasci, članovi Ronilačkog kluba Delta, Lučka kapetanija i HGSS.

Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture saopćilo je kako je, na osnovu zaprimljene dojave i izvršenih provjera, utvrđeno da sa brodice nedostaju dva člana posade, državljani Republike Hrvatske, koji su isplovili sinoć u kasnim večernjim satima ili tokom noći sa subote na nedjelju.


“Nedugo nakon zaprimljene dojave, službenici Lučke kapetanije Ploče isplovili su u potragu za nestalima, u saradnji s policijskim službenicima i pripadnicima Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS).

U 15:45 sati službenici Lučke kapetanije Ploče pronašli su, nažalost, beživotno tijelo, koje su preuzeli policijski službenici.

Koordinirana potraga za drugom nestalom osobom se nastavlja nizvodnim tokom Neretve i njezinih pritoka, sve do ušća u Jadransko more, dok se istovremeno pretražuje i kopneni dio uz riječni tok”, navodi se u saopćenju Ministarstva.


Možda vas zanima

Visoko

Pretežno oblačno vrijeme danas u Visokom uz intervale sunca

U Visokom danas preovladava pretežno oblačno vrijeme uz povremene sunčane intervale tokom...

SvijetVijesti

Vrh beogradske policije povezan je s mafijaškim klanovima: Vučić nudi svoju verziju istine

Srbija je suočena s velikim političko-policijskim skandalom nakon što je otkriveno da...

Bosna i HercegovinaVijesti

Brčko: Uklonjen natpis “Srpska kuća” sa objekta bivše kockarnice

Sa objekta bivše kockarnice u Brčkom danas je uklonjen sporni natpis „Srpska...

Foto: Screenshot YouTube
Visoko

Mladi fudbaleri FK “Čaja” ponovo predstavljaju Visoko na UEFA turniru u Holandiji

Ekspedicija Fudbalskog kluba “Čaja” iz Visokog otputovala je u Holandiju, gdje će...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bivši radnici Krivaje pred zgradom Vlade FBiH, traže rješenja za njihov status

Bivši radnici Krivaje iz Zavidovića danas su se okupili ispred zgrade Vlade...

Bosna i HercegovinaVisoko

Igor Stojanović posjetio Hram Svetog Prokopija u Visokom

Igor Stojanović posjetio je Hram Svetog velikomučenika Prokopija u Visokom, jedan od...

Vijesti

Delić podnio krivičnu prijavu protiv Amidžića zbog širenja mržnje i vrijeđanja Bošnjaka

Federalno ministarstvo rada i socijalne politike podnijelo je Federalnom tužilaštvu krivičnu prijavu...

Biznis

Nova Klas tjestenina: Kada domaći kvalitet inspiriše vrhunske kuhare

Miris domaće kuhinje često ne dolazi iz komplikovanih recepata, nego iz jednostavnih...