Početna Vijesti U Sarajevu postavljen znak koji upozorava na džeparoše

U Sarajevu postavljen znak koji upozorava na džeparoše

18

Kako bi nadležni u Upravi policije MUP-a KS preventivnim djelovanjem uticali na stvaranje što povoljnijeg bezbjednosnog ambijenta za boravak turista, ali i svih građana Kantona Sarajevo, u ulici Sarači postavljen je znak koji turiste upozorava na lopove i džeparoše.

Priče o otetim stvarima na ulicama i javnom gradskom saobraćaju postale su svakodnevnica pa nije nepoznanica da ulicama Sarajeva vrebaju džeparoši. Ipak, građani se u posljednje vrijeme žale na povećanu aktivnost džeparoša koji koriste svaku priliku i trenutak nepažnje za krađu.


U februaru ove godine Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo je povodom održavanja Evropskog omladinskog olimpijskog festivala (EYOF) objavilo “uputstvo turistima” upozoravajući na veliki broj džeparoša na ulicama Sarajeva.

“U vozilima ne ostavljajte vrijedne predmete na vidnom mjestu”, “obratite pažnju na osobe koje traže milostinju, jer su često izvršioci krivičnih djela” i “džeparoši kradu na ulicama, u trgovima i u javnom prevozu”, neke su od poruka MUP-a KS.

Ali, čini se da to nije bilo dovoljno pa je na ulicama Sarajeva postavljen znak koji upozorava turiste da budu jako oprezni.


Možda vas zanima

Visoko

Uhapšen nakon krađe u Visokom: Otuđeni prehrambeni proizvodi i sredstva za čišćenje

Dana 12.04.2026. godine, u 13,50 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nakon što je kupio olovku od 760 KM: Evo kakvo opravdanje je ponudio Irfan Čengić

Načelnik Općine Stari Grad Sarajevo Irfan Čengić kupio je luksuznu olovku za...

Sport

OKI Fantomi peti put zaredom prvaci Evrope

Odbojkaški klub invalida Fantomi odbranio je naslov prvaka Evrope u sjedećoj odbojci....

Biznis

Preminuo Ivan Rimac, otac Mate Rimca

Ivan Rimac, poznati hrvatski preduzetnik i otac Mate Rimca, preminuo je juče...

Smrtovnice

DEDIĆ (Derviš) DERVIŠ 13.04.2026. u 18:00 sati

DEDIĆ (Derviš) DERVIŠ 13.04.2026. u 18:00 sati

Magazin

Kultur Shock koncertom u Domu mladih obilježava tri decenije rada

Bosansko američki bend „Kultur shock“ koji predvodi Srđan Đino Jevđević, 18. aprila...

BiznisIstaknuto

Gubici rastu, investicije eksplodiraju: Lidl sprema veliki ulazak u BiH

Kompanija Lidl BH prošle godine ostvarila je gubitak od 41,5 miliona KM,...

Sport

Edin Džeko završava karijeru nakon Svjetskog prvenstva?

Legendarni bh. napadač Edin Džeko bi ovog ljeta mogao staviti tačku na...