U Visokom jedna osoba uhapšena zbog proizvodnje i prometovanja drogom

42

U okviru aktivnosti na suzbijanju i preveniranju neovlaštenog posjedovanja, proizvodnje i stavljanja u promet opojnih sredstava, kao i aktivnosti koje su poduzimane u okviru međunarodne operativne akcije “JAD 2018”, policijski službenici Policijske stanice Visoko su, postupajući po naredbi Općinskog suda u Visokom, izvršili pretres kuće koja se nalazi u naseljenom mjestu Buci, a koju koriste lica S.M. i S.A., iz Visokog.

Izvršenim pretresom kuće i pomoćnih objekata, pronađeni su i privremeno oduzeti slijedeći predmeti:

  • praškasta materija koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu speed u ukupnoj težini od 228 grama, koja je bila upakovana i podijeljena u pet pojedinačnih sadržaja,
  • digitalna vaga za precizna mjerenja,
  • gledalo sa tragovima bijelog praha i
  • aluminijska tabla i papirna cjevčica sa tragovima bijelog praha.

Prilikom poduzimanja naznačenih aktivnosti lice S.M. je lišeno slobode i zadržano u prostorijama za zadržavanje Policijske stanice Visoko, gdje je nad istim zavedena kriminalistička obrada. Sporna materija i predmeti su oduzeti i bit će predmet potrebnih vještačenja.

Nakon prikupljenih dokaza i obavještenja, policijski službenici Policijske stanice Visoko će Kantonalnom tužilaštvu Zeničko-dobojskog kantona dostaviti Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu i otkrivanju izvršioca, protiv osumnjičenog lica S.M., rođenog 1992. godine, iz Visokog, zbog postojanja osnova sumnje da je počinilo krivično djelo “Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga“ iz člana 238. Krivičnog zakon FBiH.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Vijećnik Mahir Rezaković traži strožu primjenu zakona protiv spaljivanja otpada u Visokom

Vijećnik Gradskog vijeća Visoko Mahir Rezaković (Demokratska fronta) uputio je vijećničku inicijativu...

Počelo uzorkovanje zemljišta za analizu u okolnostima obustave proizvodnje u Željezari Zenica

Dvodnevnim uzrokovanjem zemljišta na deset lokacija u samom gradu i prigradskim naseljima...

U centru Visokog uhapšen muškarac zbog droge

Dana 21.07.2026. godine, u 15,40 sati, u ulici Alije Izetbegovića, od strane...

CIK utvrdio redosljed stranaka na glasačkim listićima

Centralna izborna komisija provela je postupak žrijebanja političkih partija za mjesta na...

FERK donio odluku o tržišnoj cijeni struje za august

Regulatorna komisija za energiju u Federaciji Bosne i Hercegovine (FERK) danas je...

Gradonačelnik Londona pisao Suljagiću: Ovo je duboko potresno

Gradonačelnik Londona Sir Sadiq Khan uputio je pismo direktoru Memorijalnog centra Srebrenica...

U Kantonalnoj bolnici Zenica uspješno obavljena multiorganska eksplantacija

U JU Kantonalna bolnica Zenica 21. jula uspješno je izvedena multiorganska eksplantacija...

Grad Visoko: Novčana pomoć za školske udžbenike i pribor djece branilaca

Obavještavaju se pripadnici branilačke populacije (djeca branilaca) koji imaju prebivalište ili boravište...