Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika U zeničkoj bolnici uspješno operisan teško povrijeđeni nastavnik iz Hadžića

U zeničkoj bolnici uspješno operisan teško povrijeđeni nastavnik iz Hadžića

38

Admir Bašić, teško povrijeđeni nastavnik Srednjoškolskog centra Hadžići, koji je zadobio višestruke prijelome i povrede u saobraćajnoj nesreći prije tri dana, uspješno je operisan danas poslijepodne, piše Zenicablog.

Podsjećamo, Bašić se nalazi u Kantonalnoj bolnici u Zenici, nakon što je u utorak zadobio povrede u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u Brezovom polju, između Žepča i Zenice, na magistralnom putu M17.

U nesreći, u kojoj je potpuno uništen automobil u kojem se nalazio sa još dvije osobe, poginuli su direktor Srednjoškolskog centra S. E., te učenik A. K.

U nesreći su učestvovali njihov automobil, kombi i kamion, a do sudara je došlo oko 13.30. Odmah nakon nesreće upućeno je više apela za pomoć za darivanje krvi grupe A+, koju je na Odjelu za transfuziologiju u Zenici darovalo više osoba iz cijele BiH.

Kako saznaje Zenicablog, operaciju u KBZ nad teško povrijeđenim Bašićem danas tokom cijelog dana i popodneva su vodili dr. Faruk Hodžić i Dr. Muharem Pidro sa svojim timovima pomoćnika, anesteziologa i medicinskih sestara, a operisani su obje natkoljenice, ručni zglob i lakat.

Lakat je “reponiran” odnosno vraćen u svoje ležište i prirodno stanje, te imobiliziran gipsom, dok su ostali povrijeđeni dijelove operisani direktnom operacijom.

“Posebno su bitne operacije “femura”, odnosno natkoljeničnih kostiju, zbog čijih povreda pacijent može izgubiti i po 2,5 litara krvi. Zbog toga je operacija bila hitna, te je izvedena čim je opće stanje pacijenta to dozvoljavalo” kazao je dr. Hodžić.

Prema informacijama iz KBZ, pacijent je hemodinamski stabilan, odnosno ima urednu cirkulaciju, rad srca i protok krvi. Zbog serije povreda i postoperativnog toka oporavka nalazi se u induciranoj komi.

Možda vas zanima

Biznis

FBiH nedostaje 200.000 radnika za stabilan penzioni sistem

U Federaciji Bosne i Hercegovine za očuvanje postojećih radnih procesa nedostaje oko...

Bosna i HercegovinaVijesti

Naknade u FBiH ponovo rastu: Neki korisnici primat će i preko 1.800 KM

Federalni ministar rada i socijalne politike Adnan Delić najavio je za Fokus...

Zdravlje

Novi test mogao bi poštedjeti milione pacijentica hemoterapije

Milioni žena oboljelih od najčešćeg oblika raka dojke mogli bi uskoro biti...

VijestiVisoko

Sunčan dan u Visokom: Temperatura do ugodnih 27 stepeni

U Bosni i Hercegovini danas pretežno sunčano vrijeme. Vjetar je slab do...

Smrtovnice

HADŽIMEHMEDAGIĆ (Hasan) MEDIHA 30.05.2026. u 18:00 sati

HADŽIMEHMEDAGIĆ (Hasan) MEDIHA 30.05.2026. u 18:00 sati

Sport

Barbarez progovorio o Džeki, ali i o povredi Osmana Hadžikića: “Nažalost, zabrinuo me…”

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je protiv Sjeverne Makedonije rezultatom 0:0...

IstaknutoSport

Remi bez golova Zmajeva sa Makedoncima na prepunom Koševu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u utakmici bez golova sa...

IstaknutoVisoko

Sigurnosni incident u OŠ “Safvet-beg Bašagić”: Roditelji uznemireni, policija istražuje slučaj

Prema informacijama i upitima koje je naša redakcija tokom dana zaprimila od...