Ubo suprugu nožem u vrat pa sebe izbo po stomaku, u stanu bilo i dijete

153

Dežurna tužiteljica Kantonalnog tužilaštva Unsko–sanskog kantona obaviještena je jučer od strane Policijske stanice Bosanska Krupa da je u stambenoj gradi u užem gradskom centru došlo do pokušaja femicida.

Kako su rekli iz Tužilaštva USK, tom prilikom je E.S. (1991.) pokušao lišiti života svoju suprugu F.B. (1996.) nanijevši joj ubodnu ranu hladnim oružjem – nožem u predjelu vrata.

“Osumnjičeni je potom sebi istim oružjem nanio povrede u predjelu abdomena koje su od strane dežurnog ljekara okarakterisane kao lake tjelesne povrede. Neposredno prije ovog događaja, Policijska stanica je zaprimila anonimnu prijavu građana o nasilju u porodici”, navedeno je u saopćenju.

Odmah po zaprimanju prijave dežurna tužiteljica je izišla na lice mjesta gdje je rukovodila uviđajnim radnjama kako bi se poduzele sve neodložne radnje u cilju prikupljanja dokaza i rasvjetljavanja okolnosti pod kojima je krivično djelo učinjeno.

“Prema informacijama sa lica mjesta, u vrijeme kritičnog događaja, u stanu se nalazilo i zajedničko šestogodišnje dijete E.S. i F.B., koje je predato u nadležnost Centra za socijalni rad Bosanska Krupa”, dodaje se u saopćenju.

Osumnjičeni je po otpuštanju iz Kantonalne bolnice uhapšen te će biti predat dežurnoj tužiteljici, koja će Kantonalnom sudu u Bihaću uputiti prijedlog za određivanje mjere pritvora prema osumnjičenom.

Prema službenim evidencijama Tužilaštva, osumnjičeni je ranije osuđivan zbog krivičnih djela Nasilničko ponašanje i Prijevara, dok nije bilo predmeta zbog krivičnog djela Nasilje u porodici niti drugih krivičnih djela na štetu njegove supruge.

Možda vas zanima

Danas isplata junskih penzija u Federaciji BiH

U skladu sa Zakonom o PIO/MIO, penzije za juni bit će isplaćene...

“Ne možemo podići ni terapiju”: Rudari Zenice, Kaknja i Breze izlaze na proteste VIDEO

Rudari Rudnika mrkog uglja Zenica, Kakanj i Breza najavili su proteste ispred...

Tragičan kraj potrage, iz Une izvučeno tijelo nestalog ribolovca, državljanina BiH

Potraga za nestalom osobom na rijeci Uni, u blizini Hrvatske Dubice, završena...

Munjevito hapšenje u BiH, Srbijanac iznajmio stan pa krao, koristio specijalni uređaj

Pripadnici Policijske uprave (PU) Prijedor uhapsili su u srijedu državljanina Srbije M....

Sladić otkrio kada stiže novi toplotni val: Do tada ćemo uživati

Nakon perioda visokih temperatura, posljednjih nekoliko dana u Bosni i Hercegovini donijeli...

WhatsApp će omogućiti korisnicima da koriste korisnička imena umjesto brojeva telefona

Korisnici WhatsAppa uskoro će moći koristiti korisnička imena umjesto brojeva telefona, saopćila...

Modrić razočarano: Nije bio penal, nije bilo zaleđe

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić nije skrivao razočaranje nakon poraza od Portugala,...

Evo šta je Ronaldo objavio nakon izbacivanja Hrvatske s Mundijala

Portugal se plasirao u osminu finala Svjetskog prvenstva nakon što je sinoć...