Početna Bosna i Hercegovina Učenici iz Jajca dobili bitku, nisu ih uspjeli razdvojiti

Učenici iz Jajca dobili bitku, nisu ih uspjeli razdvojiti

4

Danas je počela nova školska godina za sve srednjoškolce u srednjebosanskom kantonu. U iste klupe kao i prošle godine krenuli su i naši heroji iz Jajca. Ove školske godine nije sprovedena Odluka Skupštine Konatona o osnivanju nove škole po bosanskom planu i programu.

Naši mladi heroji nisu dali da ih podijele, i u tome su, barem zasad, uspjeli. Takav je rezultat višemjesečne pobune jajačkih učenika. U novu školsku godinu oni su ušli zajedno i pobjednički.

Izborna godina je čudo, čini se prema aktuelnim događanjima iz Jajca.

Iako niko sa sigurnošću ne može reći zašto se odustalo od provođenja Odluke o osnivanju nove škole u Jajcu, čini se kako niko nije imao petlju da se upusti u koštac sa ovim veoma “nepopularnim potezom” u jeku predizborne kampanje.

Lokalni političari Jajca ipak tvrde kako nije bilo vremena za provođenje javnog poziva za članove upravnih tijela te škole.


Bilo kako bilo, činjenica je da su učenici dobili bitku. Trenutno vode 1:0.

Ipak vlasti u ovom gradu nisu odustali od nove škole, jer su, tvrde, sadašnjim stanjem ugrožena prevashodno bošnjačka djeca, koja pohađaju nastavu hrvatskom planu i programu.

Međutim, djeca nisu tako mislila.

Ranije su učenici prokomentarisali kako je potez da se u novu školsku godinu krene po “starom” odličan i da je to dokaz kako se nisu bezveze borili.

Izvor Buke iz ovog grada tvrdi da su političari ipak uvidjeli da je otpor javnosti prevelik i da im ova priča ne bi mnogo doprinijela u predizbornoj kampanji.

Učenici koje smo uspjeli kontaktirati ( ne zaboravimo da je počela nastava) kažu kako je školska godina počela kao i do sada, da nema nikavih novina, da je sve isto. Dodaju i to kako niko u Jajcu ne govori o podjelama. Tvrde kako je to zasad “zataškana” tema.


Možda vas zanima

BiznisIstaknuto

Vlada FBiH utvrdila iznos najniže plaće za 2026.

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine donijela je danas na telefonskoj sjednici, na...

Bosna i HercegovinaVijesti

Optužnica za ratni zločin na području Viteza

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine podiglo je optužnicu protiv Keleštura Mensuda zv.”Keli”, i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Potpisan Sporazum o osnovici i bodu za obračun plaća za 2026. godinu u FBiH

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine i Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika...

Bosna i HercegovinaVijesti

Vijeće ministara BiH usvojilo odluku o legalizaciji kanabisa u medicinske svrhe

Vijeće ministara usvojilo je danas odluku o legalizaciji kanabisa u medicinske svrhe,...

Bosna i HercegovinaVijesti

Putujete za praznike? U BiH najjeftinije, u Srbiji najskuplje gorivo

Najnoviji podaci o maloprodajnim cijenama goriva u zemljama Zapadnog Balkana pokazuju da...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nedim Sladić otkrio kakvo vrijeme nas očekuje u danima Nove godine

Do kraja godine, prema najavio Nedima Sladića, meteorologa, biće bez većih meteoroloških...

Bosna i HercegovinaVijesti

Na 10 vozila SPISKANO 3,5 MILIONA KM: Ovo je najskuplji auto uvezen u BiH ove godine

Dok se većina građana Bosne i Hercegovine suočava s niskim primanjima i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Okončana dramatična potraga na Bjelašnici: Pronađene izgubljene osobe – “Kreću se prema vozilima”

Gorska služba spašavanja Stanica Sarajevo uspješno je okončala dramtični potragu na Bjelašnici....