Udruženje “Damar omladine”: Obilježen Međunarodni dan mladih

39

Članovi Udruženja „Damar omladine“ zajedno sa članovima Kluba pravih frajera našeg udruženja i predstavnicom Vijeća mladih općine Visoko obilježili su Međunarodni dan mladih.

Generalna skupština Ujedinjenih naroda Rezolucijom 54/120 usvojila je, 17. decembra 1999. godine, preporuku Svjetske konferencije ministara za mlade da se 12. august proglasi Međunarodnim danom mladih.

Od 2000. godine, toga dana, organiziraju se širom svijeta razna javna događanja na teme koje preporuče Ujedinjeni narodi. Međunarodni dan mladih ujedno je dan kada slavimo postignuća mladih u svijetu kao i ohrabrujemo njihovo sudjelovanje u društvu.

Želja nam je da mladi i dalje aktivno doprinose u promicanju, boljem razumijevanju i provedbi Nacionalnog programa za mlade od 2009. do 2013. godine, kao i izradi lokalnih i regionalnih programa za mlade, jer mladi su naša najjača snaga, naša sadašnjost i budućnost.

Mladi su budućnost! Mladi su buntovni! Mladi su skloni eksperimentiranju! Mladi nose promjenu! Mladi su otvoreniji za promjene nego stariji! Mladi se protive ustaljenim pravilima! Mladi su tu da mijenjaju svijet…su samo neke od poruka koje su članovi Udruženja „Damar omladine“ ostavili na portalu svog prostora.

(VisokoIN)

Možda vas zanima

Sport

Jusuf Nurkić iznenadio sve i pojavio se na treningu Zmajeva

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić, nakon što je sinoć objavljeno da je...

Bosna i HercegovinaVijesti

Konaković: OHR i dalje važan za stabilnost Bosne i Hercegovine

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković izjavio jena pres-konferenciji u...

Crna HronikaIstaknutoSvijet

Strahovit direktni sudar dva kamiona u bh. komšiluku, vozač živ igorio

Na dionici puta između Rume i Iriga jutros oko sedam sati dogodila...

Magazin

Senzacionalna supruga svjetskog prvaka zapalila Mundijal

Argentina je rutinski prebrodila grupu na Mundijalu i sada će u šesnaestini...

Sport

Barbarez pred SAD poslao jaku poruku igračima, ali i političarima BiH

Sergej Barbarez, selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, uoči utakmice šesnaestine finala...

SvijetVijesti

Frontex: Zloupotreba bezviznog režima u BiH i na Balkanu

Državljani Kine, Rusije i Turske i dalje koriste bezvizni režim u zemljama...

Gradonačelnik Mirza Ganić
IstaknutoVisoko

Gradonačelnik Mirza Ganić odobrio duže radno vrijeme zbog utakmice BiH – SAD

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić donio je zaključak kojim se ugostiteljskim objektima na...