Početna Visoko Udruženje invalida rada i invalidskih penzionera i Udruženje civilnih žrtava rata nastavljaju realizaciju svojih aktivnosti

Udruženje invalida rada i invalidskih penzionera i Udruženje civilnih žrtava rata nastavljaju realizaciju svojih aktivnosti

14

Udruženje invalida rada i invalidskih penzionera i Udruženje civilnih žrtava rata Visoko nastavljaju sa svojim aktivnostima i djelovanjem na području našeg grada. Razgovarali smo sa Suadom Mecom, predsjednikom Skupštine invalida rada i predsjednikom Udruženja civilnih žrtava rata Visoko.

„Mi nastavljamo sa radom u prostorijama koje smo malo preuredili, na adresi Ibrahima Hodžića br. 3, mada one nisu baš uslovne, ali dok nam ne dodjele druge ovdje nastavljamo sa našim aktivnostima. Ovom prilikom pozivam sve članove stare da nas posjete a i nove da nam se pridruže i učlane u udruženja. Radimo utorkom i četvrtkom. Mi smo dobrotvorna udruženja za humanitarnu pomoć, te stojimo na raspolaganju po pitanju svih informacija o pravima invalida rada, invalidskih penzionera i civilnih žrtava rata. Sa Gradskom upravom imamo izuzetno dobru saradnju kao i službama. Ove godine smo imali i nekoliko humanitarnih akcija, te dva druženja članova udruženja.Također, članovi smo organizacija na novu Kantona i Federacije. U narednoj godini očekujemo povećanje učesnika“ – izjavio je naš sagovornik.


Udruženja su otvorena za sve građane koji žele da im se pridruže , a svi članovi su dužni da provjere svoje članske kartice i ugovore o osiguranju do kad vrijede, kako bi izvršili produženje članstva i osiguranja, te popunili kartone sa neophodnim ličnim podacima radi ažuriranja baze podataka.

Amra Čosić visoko-rtv.ba


Možda vas zanima

IstaknutoVisoko

SVEČANA ATMOSFERA U VISOKOM: Jedinstvo kao temelj države

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća u Visoko dostojanstveno je obilježen 1. mart –...

Bosna i HercegovinaVijesti

Bećirović: Separatisti su poraženi, čestitam Dan nezavisnosti građanima BiH

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović izjavio je da ulazak Bosne...

Gradsko vijeće VisokoVisoko

Edin Lopo napustio stranku SDA, ali zadržao vijećnički mandat

Vijećnik u Gradskom vijeću Visoko, Edin Lopo, zvanično je 26. februara 2026....

SvijetVijesti

Iran potvrdio smrt Hamneija, proglašeno 40 dana nacionalne žalosti

Iran je u nedjelju objavio da je vođa Islamske revolucije, ajatolah Seyed...

InternetIstaknuto

Evo zašto vidite reklame za stvari o kojima ste samo razgovarali

Sigurno vam se barem jednom desila ova pomalo jeziva situacija: razgovarate s...

Crna HronikaSvijet

Veliki “ulov” u Italiji: Kamiondžija iz BiH uhvaćen sa 20 kilograma heroina

Kako prenose italijanski mediji, na području Brindizija u četvrtak je zaplijenjeno 20...

SvijetVijesti

Stotine demonstranata u New Yorku protiv američko-izraelskih napada na Iran

Stotine građana okupile su se na njujorškom Times Squareu, nakon čega su...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Povodom Dana nezavisnosti BiH: Na Humu podignuta velika državna zastava

Podizanjem državne zastave, uz himnu, na brdu Hum iznad Sarajeva danas je...