Udruženje Pomozi.ba tokom ramazana doniralo skoro 500 tona hrane

123

U sklopu ovogodišnje ramazanske kampanje, humanitarno udruženje Pomozi.ba podijelilo je gotovo 500 tona hrane, odnosno 473.292 kilograma, saopćeno je iz udruženja.

Ukupno je podijeljeno 11.600 paketa i 73.020 iftara, donoseći olakšanje i radost desetinama hiljada ljudi u Bosni i Hercegovini, Palestini, Siriji i Jemenu.

Kada je riječ o međunarodnoj pomoći, u Palestini je podijeljeno 40.100 iftara i 4.200 paketa. U Jemenu je podijeljeno 15.400 iftara, a u Siriji 12.090 iftara, te 2.360 porodičnih ramazanskih paketa.

– U Bosni i Hercegovini smo podijelili 5.040 paketa, a naše kuharice i kuhari u Sarajevu, Travniku, Zenici i Bihaću pripremili su 5.430 iftara, koje su vozači svakodnevno sa osmijehom donosili na kućne pragove naših korisnika, istakli su iz Pomozi.ba.

U pripremi i podjeli paketa u BiH, pored uposlenika Udruženja, učestvovali su i brojni volonteri, te 45 partnerskih organizacija zahvaljujući kojima je pomoć stigla do brojnih gradova, naselja i sela u Sarajevskom, Zeničko-dobojskom, Srednjobosanskom, Tuzlanskom, Unsko-sanskom, Hercegovačko-neretvanskom, Posavskom, Bosansko-podrinjskom kantonu Goražde, te Republici Srpskoj.

– Posebnu zahvalnost upućujemo svim donatorima u Bosni i Hercegovini i dijaspori, bh. kompanijama, ugostiteljskim objektima, pekarama, školama, studentskim asocijacijama, te svima koji su na bilo koji način doprinijeli uspjehu ove kampanje. Iznimno cijenimo empatiju i solidarnost naših građana, koji nisu pokazali brigu samo prema svojim sugrađanima, već i prema ljudima stotinama kilometara dalje, koji se suočavaju s ratnim stradanjima, siromaštvom, bolestima i velikim gubicima. Ovaj ramazan je još jednom pokazao da zajedno možemo mnogo, naveli su iz Pomozi.ba, te dodali:

– Niko ne smije ostati gladan i bez topline koju ovaj sveti mjesec nosi. Idemo dalje, snažniji i odlučniji da pružamo ruku pomoći svima kojima je najpotrebnija.

Možda vas zanima

Slovenačko tržište rada pred izazovom: Do 14 posto radnika odlazi u penziju

Slovenačko tržište rada i dalje je stabilno, ali se u narednim godinama...

Košarkaši BiH nakon poraza od Turske treniraju danas i sutra u Kaknju

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine, koja je u četvrtak u Zenici rezultatom...

Neum očekuje uspješnu sezonu uprkos višim cijenama: Domaći gosti i dijaspora i dalje najbrojniji

Ljetna turistička sezona u Neumu ulazi u svoj najintenzivniji period, a iako...

Tragedija na Prenju: Na planini pronađeno tijelo

Na području planine Prenj pronađena je smrtno stradala osoba, saopćili su iz...

Lana Pudar se vratila u Mostar

Jubilarni 10. međunarodni plivački miting “Orka – Arena Cup 2026” okupio je...

Zakazana nova Skupština: Konaković ne odustaje od potapanja BH Telekoma

Nadzorni odbor BH Telecoma ponovo je zakazao sjednicu Skupštine ove kompanije za...

Hurtić najavio jaču podršku: Osobe s invaliditetom moraju imati jednaka prava

Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić održao...

Preminuo mladić koji je pao s krova Audija tokom proslave pobjede reprezentacije

Teška nesreća dogodila se 25. juna, pola sata iza ponoći, na glavnoj...