Početna Sport Nogomet UEFA kaznila Ibrahimovića i Auriera

UEFA kaznila Ibrahimovića i Auriera

13

Disciplinska komisija Evropske nogometne federacije (UEFA) suspendovala je napadača Paris St Germaina Zlatana Ibrahimovića s jednom utakmicom neigranja zbog crvenog kartona dobivenog u uzvratnom susretu osmine finala Lige prvaka protiv Chelsea.

UEFA je kaznila i braniča pariškog sastava Sergea Auriera i to s tri utakmice neigranja zbog uvreda na račun sudije Bjorna Kuipersa koje je objavio na jednoj društvenoj mreži.


“Molim gospodina Kuipersa i njegove pomoćnike za oprost. Nisam smio tako reagovati nakon utakmice s Chelseajem,” objavio je 22-godišnjak na Twitteru, no izvinjenje ga nije spasilo kazne.

Švedski reprezentativac će tako propustiti prvi susret četvrtfinala Lige prvaka, dok će Aurier propustiti obje utakmice četvrtfinala i možebitni prvi dvoboj polufinala.

Ibrahimović je dobio crveni karton u 22. minuti zbog prekršaja nad Oscarom. PSG je i s igračem manje izborio plasman u četvrtfinale odigravši protiv Chelsea 2-2 nakon produžetaka.


Možda vas zanima

Magazin

Teodora Džehverović, Peđa Jovanović, Milica Pavlović, Inas i Tropico Band stižu na Bjelašnicu 13. i 14. februara

Bjelašnica napokon dobija vrhunski muzički događaj koji će dodatno obogatiti ponudu ove...

Sport

United nastavlja da melje, upisao je i četvrtu pobjedu u nizu

U prvoj utakmici 25. kola Premier lige Manchester United je savladao Tottenham...

Crna Hronika

Put za planinare završio tragedijom, Goraždani oplakuju stradalu planinarku

Za goraždanske planinare, članove Planinarskog kluba “Goražde–Maglić”, put na memorijalni planinarski pohod...

Visoko

Meldina Ugarak u Podcastu “Visoki”: Od Malezije do javnog i društvenog angažmana

Pred vama je nova epizoda serijala Biznis priče Podcasta “Visoki”, koji donosi...

Crna Hronika

Pijan autom niz stepenice Tržnice: Uhapšen 26-godišnjak iz Banjaluke

Vozač mercedesa uhapšen je nakon što se automobilom spustio niz stepenice na...

Bosna i HercegovinaVijesti

Raif Terzić (4) ipak neće biti deportovan, ostaje sa porodicom

Švedska je odlučila da četverogodišnji Raif Terzić ipak ostane sa svojom porodicom...

IstaknutoMagazin

Zdravko Mamić ljubio ruku Ceci na koncertu na Jahorini

Srbijanska pjevačica Svetlana Ceca Ražnatović sinoć je održala drugi po redu od...