Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Uhapšena Vesna Medenica, bivša predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore: Odao je sin

Uhapšena Vesna Medenica, bivša predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore: Odao je sin

56

Prema pouzdanim saznanjima Televizije “Vijesti” , privedena je zbog osnovane sumnje da je počinila dva krivična djela: stvaranje kriminalne organizacije i protivzakonit uticaj

Vesna Medenica, bivša predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore uhapšena je kasno sinoć na Aerodromu u Golubovcima, potvrdilo je “Vijestima” i Televiziji “Vijesti” više izvora iz Uprave policije (UP) Crne Gore.

Prema pouzdanim saznanjima Televizije “Vijesti” , privedena je zbog osnovane sumnje da je počinila dva krivična djela: stvaranje kriminalne organizacije i protivzakonit uticaj.

“Medenica je uhapšena nakon što je predala putne isprave službenicima granične policije. Noć je provela u prostorijama podgoričkog Centra bezbjednosti (CB), a već danas očekuje se da bude privedena nadležnom Specijalnom tužilaštvu”, pojašnjavaju sagovornici iz Uprave policije.

Specijalno državno tužilaštvo Crne Gore dobilo je u februaru od Europola transkripte razgovora Miloša Medenice i Darka Lalovića, dugogodišnjeg tjelohranitelja njegove majke.


Nakon što je obavljena selekcija poziva, u martu je i zvanično potvrđeno da je Medenica koristio kriptovani telefon putem kojeg je ugovarao šverc droge iz Kolumbije, ali i krijumčarenje cigareta.

Upravo u tim razgovorima, Medenica je objelodanio da je njegova majka upoznata sa njegovim prljavim poslovima, i da će ih zaštiti ako zatreba, “jer im mnogo zna”, aludirajući na konkurente u švercu cigareta.

“Oni su se pomirili sa Grandovcima i izbacuju po 4 kamiona u 5 dana. I od.. (zvučni prekid) onoga Pekića i plasirali priču da sam to ja uradio. I već je on mladio da ja radim. Ali i to nas boli ku..c, jer ona se sve zna od početka baš, zbog ne daj bože, da je u toku da nas može zaštititi. Istim napadamo kao oni na nas. Čak i gorim kad im ona zna sve i još su oni došli kod nje da je mole da im izađe u susret”, navodi se u porukama Medenice i Lalovića.

Specijalno državno tužilaštvo (SDT), nakon dobijana selektovanih razgovora, formiralo je predmet protiv Miloša Medenice i označilo ga kao jednog od organizatora kriminalne grupe.

Medenica je bila na čelu Vrhovnog suda punih 17 godina, do ostavke koju je podnijela krajem 2020. godine.


Možda vas zanima

Visoko

Teška krađa u Visokom: Ukradeni metalni oluci s kuće

Dana 06.04.2026. godine, u 16,35 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko...

Crna HronikaVisoko

Prevaren nakon isporuke drva u Visokom

Dana 06.04.2026. godine, u 09,40 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko,...

BiznisIstaknuto

Devizne rezerve Centralne banke BiH 18,09 milijardi KM

Devizne rezerve Centralne banke BiH na kraju februara 2026. godine iznosile su...

Crna HronikaIstaknuto

Pretresi na području Olova i Vareša, uhapšene tri osobe

Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona (MUP ZDK) danas...

Sport

Rasprodate ulaznice putem FIFA portala za navijače Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu

Nogometni savez Bosne i Hercegovine obavijestio je javnost da su rasprodate sve...

Bosna i HercegovinaVijesti

Poskupljuje plin u Federaciji BiH

Energoinvest je uputio Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije zahtjev za davanje...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Čelična industrija u BiH pred gašenjem: Nova Željezara Zenica ima sirovina za još samo 20 dana

Sindikat metalaca Federacije Bosne i Hercegovine i Sindikat Nove željezare Zenica upozorili...

Bosna i HercegovinaVijesti

U Banju Luku stiže sin američkog predsjednika

Sin američkog predsjednika Donald Tramp Džunior (Trump Jr.) dolazi sutra u Banju...