Početna Svijet Ujak nestale Danke (2) o kobnom trenutku: “Ispičat ću vam sad pravu istinu”

Ujak nestale Danke (2) o kobnom trenutku: “Ispičat ću vam sad pravu istinu”

1

“Ispričat ću vam sada pravu istinu i sve što se zapravo desilo tog dana. Zato, krenimo redom…”, tim riječima započeo je brat Ivane Ilić, majke nestale Danke (2), priču o kobnim minutima u kojima je 26. marta u Banjskom polju kod Bora nestala djevojčica, piše Blic.rs.

Ujak nestale djevojčice Stefan Dragomirović je dao na uvid posljednju fotografiju Danke Ilić, snimljenu kobnog dana, na kojoj se vidi djevojčica zajedno sa starijim bratom.

Na slici je Danka udaljena otprilike 30 metara od brata i gotovo izlazi iz vidokruga majke koja je napravila tu sliku.

– Danka se na toj fotografiji nalazi 30 metara dalje od brata i majke, blizu sijena i cjepanica u dvorištu kuće. Možda se neko sakrio iza i sačekao pravi trenutak. To je posljednja fotografija koja se nalazi u telefonu moje sestre i slikana je u 13:20 sati – kaže Dankin ujak.

Već pokušavala otići

Dankin ujak tvrdi da je djevojčica tog dana i ranije jednom pokušala otići iz vidokruga majke, ali je majka uspjela da je pozove i vrati blizu sebe.

– Moja sestra Ivana je otišla do automobila da starijem sinu donese vodu koja je bila na mjestu suvozača. Djevojčica je ostala u dvorištu, to je bio trenutak od samo par sekundi. Kada se vratila, Danke nije bilo – tvrdi ujak Stefan Dragomirović, opisujući trenutak nestanka djevojčice.

Dragomirović tvrdi i da nije tačno da je u tom trenutku, kada je njegova sestra povela djecu u šetnju, padala obilna kiša u Banjskom polju.

– Kao što možete i da vidite po ovim slikama (daje slike na uvid), napolju je bilo sunčano, tek poslije je pala kiša. Tako da ne znam zašto optužuju moju sestru da je vodila djecu po kiši napolje i da im je to sumnjivo – kaže ujak Danke Ilić dok pokazuje njene posljednje fotografije.

Mislila da će sama pronaći Danku

Stefan Dragomirović dodaje da Dankina majka, nakon što joj je kćerka nestala, nije odmah digla opću uzbunu jer je vjerovala da je Danka negdje u blizini i da će je sama pronaći.

– Ona je dozivala, tražila, gledala svuda, ali Danke nigdje nije bilo… Uplašila se i pozvala muža Miloša, obavijestila ga da ne može pronaći kćerku. Ne znam tačno koje vrijeme je bilo, ali ubrzo nakon toga su pozvali i policiju – kaže Dankin ujak.

Možda vas zanima

Crna HronikaSvijetVijesti

Dječaku amputirana dva prsta nakon eksplozije petarde

U Osijeku je desetogodišnjem dječaku sinoć eksplodirala petarda u lijevoj ruci, zbog...

SvijetVijesti

Kolaps na granicama: Kamioni na Batrovcima čekaju 14 sati

Prema podacima JP “Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji...

SvijetVijesti

Australski heroj Ahmed al-Ahmed dobio ček od 2,5 miliona dolara

Australski “junak” Ahmed al-Ahmed, rođen u Siriji, koji je oborio i razoružao...

SvijetVijesti

Francuski “Doktor Smrt” osuđen na doživotni zatvor

Francuski sud osudio je bivšeg “zvijezdu” anesteziologa na doživotni zatvor nakon što...

SvijetVijesti

Vlasnik Beograda na vodi: Nije mi se svidio grad, pun je bio smeća i migranata

Mohamed Alabbar, vlasnik kompanije Eagle Hills koja ima većinski udio u Beogradu...

Bosna i HercegovinaSvijetVijesti

Finska najsretnija zemlja svijeta, evo na kojem je mjestu BiH

Finska je i 2025. godine proglašena najsretnijom zemljom na svijetu prema World...

SvijetVijesti

Europski programeri traže strožu primjenu EU zakona protiv Applea

Koalicija od 20 programera aplikacija i potrošačkih organizacija u utorak je pozvala...

SvijetVijesti

I penzioneri u BiH u ovoj sedmici dobit će 13. penziju

Isplata godišnjeg dodatka na penziju, poznatog kao takozvana 13. penzija, trebala bi...