Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Ukinuta oslobađajuća presuda za pokušaj četvorostrukog ubistva!

Ukinuta oslobađajuća presuda za pokušaj četvorostrukog ubistva!

32

Vrhovni sud Republike Srpske ukinuo je oslobađajuću presudu Еlviru Salkiću (49) zvanom Šećko za pokušaj teškog ubistva Damira Beganovića i još tri osobe u junu 2019. godine.

Odlukom vijeća predmet je vraćen na novo suđenje Okružnom sudu u Bijeljini. Istovremeno Salkić je pravosnažno osuđen na godinu dana zatvora zbog nedozvoljenog posjedovanja automatske puške.

Prvostepenom presudom Salkić je bio oslobođen optužbe za pokušaj ubistva i osuđen za posjedovanje puške. Na tu presudu žalbe su uložili i tužilaštvo i odbrana.

”U osuđujućem dijelu odbijena je žalba branioca optuženog Еlvira Salkića i potvrđena prvostepena presuda. U oslobađajućem dijelu uvažena je žalba okružnog javnog tužioca u Bijeljini te je presuda ukinuta i predmet vraćen na ponovno suđenje”, navode u Vrhovnom sudu Republike Srpske.

Zločin se dogodio 7. juna 2019. godine u Bijeljini. Prema optužnici Salkić je u večernjim časovima automobilom ”mercedes” došao u ulicu Ilije Garašina, u namjeri da ubije Damira Beganovića koga je, preko puta kanala Dašnica, uočio da stoji u ulici Mike Bosnića.

Beganović se nalazio u društvu sa Murizom Hokićem, Safetom Hokićem i Gicom Beganovićem. Stajali su jedan do drugoga kada je Salkić iz automobila izvadio automatsku pušku sa preklopnim kundakom i prema njima ispalio najmanje 14 hitaca. Hici su izrešetali kuću, ali niko nije povrijeđen. Salkić je nakon toga pobjegao i pušku je dao poznanici A.B. koja ju je sakrila u gomilu sekundarnih sirovina gdje je pronađena.

U optužnici se navodilo da je motiv napada dugogodišnji sukob između Salkićeve i Beganovićeve porodice. Naime, u optužnici se navodilo da je Salkić 1991. godine u Beogradu ubio Damirovog oca…

Možda vas zanima

Visoko

Na današnji dan poginuo je Zlatni ljiljan Esad Eso Džafić

Džafić (Nezira) Esad (7.12.1948. – 10.6.1993.) – „Zlatni ljiljan“, posthumno je odlikovan...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nove tehnologije za Opšte izbore: Cilj je vraćanje izbornog integriteta i povjerenja građana

Nakon što je Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine (CIK BiH) najavila...

Smrtovnice

GRCIĆ (Mehmed) ZIJAD 11.06.2026. u 18:00 sati

GRCIĆ (Mehmed) ZIJAD 11.06.2026. u 18:00 sati

Magazin

Marijina borba za sina trajala godinama: Cijena surogat procesa dostigla skoro 200.000 dolara

Pjevačica Marija Šerifović prije tri godine sina je dobila uz pomoć surogat...

Crna HronikaVisoko

Drama u Visokom: Provalio u kuću i ukrao novac, ubrzo završio u rukama policije

Dana 09.06.2026. godine, u 04,00 sati u mjestu Ševulje, od strane lica...

SvijetVijesti

Branimir Glavaš pravosnažno osuđen na sedam godina zatvora

Visoki krivični sud Hrvatske pravosnažno je osudio ratnog komandanta hrvatskih snaga u...

Crna HronikaIstaknuto

Nova tragedija u Živinicama: U dva dana poginula dva radnika

U Živinicama je i danas došlo do tragedije na gradilištu na kojem...

SvijetVijesti

Erdogan: Prisutvo Trumpa samitu NATO-a u Ankari važan trenutak za stabllnost vojnog saveza

Prisutstvo američkog predsjednika Donalda Trumpa na samitu NATO-a u Ankari sljedećeg mjeseca...