Početna Bosna i Hercegovina Uklonjeno migrantsko naselje iz parka u Velikoj Kladuši

Uklonjeno migrantsko naselje iz parka u Velikoj Kladuši

38

Načelnik Velike Kladuše Fikret Abdić je donio odluku da migrante izmjesti u okolicu grada, na zemljište u vlasništvu Opštine. Na toj lokaciji migrantima će biti na raspolaganju voda, sanitarni čvor i struja, te će imati riješenu podlogu za podizanje šatra.

Kako javlja reporterka N1, trenutno u šatorskom naselju se nalazi blizu 120 migranata, a procjene govore da ih je na području Velike Kladuše između 600 i 700.

Abdić je poručio kako su državne institucije zakazale.

“Uprkos prevelikoj neizvjesnosti i šutnji o migrantskoj krizi, ono što država nije uradila, mi jesmo iako nam to nije obaveza. Sve institucije su zakazale. Iz Sarajeva nam šalju problem, a ništa nisu poduzeli da ga riješe. Općina Velika Kladuša će budžetskim sredstvima neplanirano finansirati sve ove radnje i kupovinu neophodnih sredstava oko stvaranja uslova za boravak i premještaj migranata, ali za sve buduće aktivnosti potrebna je pomoć nadležnih, te međunarodnih organizacija”, zaključio je velikokladuški načelnik Fikret Abdić, prenosi RVK.

Možda vas zanima

Prosvjetni radnici digli glas: Ako Vlada KS ne ispuni obaveze, slijedi generalni štrajk

Kantonalni odbor Samostalnog sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja KS saopćio je danas...

U BiH sutra sunčano uz malu oblačnost, poslijepodne mogući pljuskovi

U Bosni i Hercegovini sutra će preovladavati sunčano uz malu do umjerenu...

Srbijanski influencer uhapšen u Splitu zbog tetovaže Draže Mihailovića

Policija je u Splitu uhitila Marka Stojkovića 31-godišnjeg državljanina Srbije koji je...

Više od tri decenije nakon rata: U BiH se još traga za 7.500 nestalih

Više od tri decenije nakon rata, u Bosni i Hercegovini još se...

Mladi Visočani pokorili Pyramid Summer Cup 2026!

Sjajan uspjeh ostvarila je generacija 2010. godišta i mlađi, koja je osvojila...

Ermin Mahmić potpisao za turski Corum

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Mahmić potpisao je zvanično za turski klub...

Crvenoj zvezdi zbog veličanja Ratka Mladića prijeti oštra kazna

Zbog navijačkih transparenata koji veličaju preminulog haškog osuđenika Ratka Mladića, istaknutih na...

SDP Visoko bojkotuje svečanu sjednicu Gradskog vijeća

Predstavnici SDP-a Visoko najavili su da neće prisustvovati večerašnjoj svečanoj sjednici Gradskog...