Početna Biznis Ulje poskupilo: Iz Bimala se pohvalili da su za pola godine zaradili 2,4 miliona KM

Ulje poskupilo: Iz Bimala se pohvalili da su za pola godine zaradili 2,4 miliona KM

1

Cijene osnovnih životnih namirnica, ali i ostale robe, kao i usluga, u ovoj godini znatno su rasle. Potvrdila je to i Murisa Marić iz Udruženja za zaštitu potrošača DON iz Prijedora.

“Ono što je najviše poskupjelo u proteklom periodu jeste ulje, stoga i ne čudi kontrola inspekcije, koja je nedavno izvršena, te izrečene kazne za trgovce koji su previše digli cijene. Naime, od početka godine, kada je cijena ulja još bila i niža od dvije marke, do sada je ono poskupjelo na oko tri marke, što je poskupljenje za 50 posto. Za jednu porodicu litar ulja je nešto što potroše za nekoliko dana, što je itekako udar na ionako siromašne džepove naših potrošača”, kaže Marić.


Danas je iz Brčanskog Bimala stiglo saopštenje u kojem navode da su “unatoč otežanim uvjetima rada nastavili s pozitivnim trendom poslovanja, što pokazuje i polugodišnja dobit u iznosu od 2.436.066 maraka.”

“Iako je tekuća poslovna godina sveukupnoj prehrambenoj djelatnosti donijela značajne izazove, kompleksnost tržišta se posebno pokazala u uljarskoj industriji.

Brčanski Bimal je zahvaljujući strateškom planiranju poslovanja uspješno odgovorio na otežane uvjete rada i nastavio s pozitivnim trendom poslovanja.

Prema posljednjem šestomjesečnom izvješću Bimal pokazuje stabilno poslovanje s donekle smanjenim prihodima, ali uz realizaciju planiranih rezultata i polugodišnjom dobiti u iznosu od 2.436.066 maraka”, priopćili su iz Bimala.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Večeras je za muslimane odabrana noć: “Moramo biti spremni da budemo promjena koju tražimo”

Lejletur-regaib, mubarek noć u narodu poznata i kao Noć želja, prema Takvimu...

Crna HronikaVijesti

Presuda koja je zgrozila javnost: Smrt devetnaestogodišnje Ajle i samo tri godine zatvora

Život od devetnaest godina ugašen je u trenutku, a pravda je, čini...

SvijetVijesti

Obustavljen postupak protiv dijela okrivljenih u slučaju pada nadstrešnice u Novom Sadu

Vanpretresno vijeće Višeg suda u Novom Sadu obustavilo je kazneni postupak protiv...

SvijetVijesti

Orban: Evropa se približava ratu, 2025. možda posljednja godina mira

Mađarski premijer Viktor Orban dao je božićni intervju za list Magyar Nemzet....

Vijesti

Netanyahu: Izrael će uložiti 110 milijardi dolara na razvoj nezavisne vojne industrije

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu izjavio je danas da će Izrael potrošiti 350...

Bosna i HercegovinaVijesti

Helez: Čestitam CIK-u, ovo je jasan dokaz izborne krađe

Čestitam Centralnoj izbornoj komisiji BiH na hrabroj, principijelnoj i pravednoj odluci da...

Crna HronikaVijesti

Poslanik i predsjednica udruženja osuđeni zbog malverzacija sa grantovima

Osnovni sud u Brčkom nepravosnažno je osudio Aliju Denjagića (60), psoalnika u...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK pokrenuo postupak protiv poslanice u NSRS Nikoline Šljivić

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine donijela je zaključak o pokretanju postupka...