Početna Lifestyle Umjesto uz kafu, dan započnite ovim zdravim napicima

Umjesto uz kafu, dan započnite ovim zdravim napicima

340

Uživate u šolji dobre kafe i ne želite je se odreći? I ne morate, ali pokušajte je s vremena na vrijeme zamijenite napitkom koji je dobar za vaš organizam, piše Čuvajzdravlje.ba.
Med i limun

Na prvom mjestu je topli napitak od meda i limuna koji će potaknuti vaše dobro raspoloženje za cijeli dan, a pritom je ukusan.Sve što vam treba su med, sok od pola limuna i šolja vode. Sve sastojke izmiješajte i popijte umjesto kafe. Ovaj napitak suzbit će svaki jutarnji osjećaj umora i pospanosti, a pored toga jača i imunološki sistem.

Ledeni čaj s timijanom

Ledeni čaj s limunom i timijanom će vam popraviti raspoloženje i ojačati imunološki sistem. Čaj pripremite tako što ćete zagrijati šolju vode s grančicom timijana i prstohvatom cimeta.

Kada voda prokuha, stavite u nju vrećicu crnog čaja. Nakon tri minuta je izvadite i na kraju dodajte u napitak naribanu koru limuna. Procijedite sok i uživajte.

Sušeni zeleni čaj

Zeleni čaj oduvijek je poznat kao zamjena za kafu jer sadrži kofein i upravo zbog toga popravlja raspoloženje i vraća energiju.

Za pripremu napitka od sušenog zelenog čaja potrebno vam je pola šolje vode, kašika “matche“ praha koji je prah listova zelenog čaja, pola šolje kravljeg mlijeka, pola šolje kokosovog mlijeka, med i nekoliko kapi ekstrakta vanilije.

U šolju stavite “matche“ prah i prelijte ga vodom, a potom i dobro promiješajte. Kravlje i kokosovo mlijeko zagrijte s vanilijom i medom pa u njega ubacite pripremljenu “matchu“ i promiješajte.

Napitak od maline ili kupine

Oni koji imaju malo više vremena, a bude se gladni, mogu se razbuditi uz smoothie od kupina ili malina.

Potrebno vam je nekoliko malina ili kupina, 200 mililitara jogurta, a može i jogurt, dvije-tri kašike meda, 50 mililitara mlijeka, malo vanilin šećera i nekoliko kapi limunovog soka.Jednostavno sve sastojke stavite u blender. Takav napitak spreman je za konzumaciju i pokrenut će vaš metabolizam već od ranog jutra.

Možda vas zanima

Promet putem fiskalnih uređaja u FBiH za sedam mjeseci premašio 45 milijardi KM

Prema službenim podacima Porezne uprave Federacije Bosne i Hercegovine na dan 31....

Za zdravo srce treba jesti dvije supernamirnice

Održavanje zdravlja srca važno je za dugoročno zdravlje, a prehrana u tome...

Konjički klub „Visoko“ najbolji u ekipnom poretku II kola Kupa BiH

Konjički klub „Visoko“ ostvario je odličan rezultat na II kolu Kupa Bosne...

Kordić nakon povratka radnika JP Komunalno: Sve navode o pritiscima moraju ispitati institucije

Mario Kordić oglasio se na društvenim mrežama povodom situacije u JP Komunalno,...

Lana Pudar bez plasmana u polufinale utrke na 50 metara delfin na Evropskom prvenstvu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nije uspjela ostvariti plasman u polufinale Evropsko...

Lopov u ranim jutarnjim satima u Srhinju: Odnio kabal, ruksak i patike

Dana 10.08.2026. godine, u 04,00 sati, u mjestu Srhinje, Grad Visoko, od...

U pretresu kuće u Kološićima pronađeno šest ručnih bombi i 50 metaka

Dana 10.08.2026. godine, u vremenu od 20,00 do 20,50 sati, u mjestu...

Bajraktarević ponovo u drugom timu PSV-a, odigrao cijelu utakmicu

Esmir Bajraktarević sinoć je nastupio za drugu ekipu PSV-a, Jong PSV, koja...